Grcima loše prošla priprema za BiH
Selekcija Grčke sa kojom će Bosna i Hercegovina u nedjelju, 13. novembra, odmjeriti snage na gostovanju, večeras je u prijateljskom susretu na svom terenu poražena rezultatom 1-0 od Bjelorusije. Bjelorusi su večeras protiv kombinovanog sastava Grčke stigli do trijumfa minimalnim rezultatom 1-0, a jedini gol je postigao Syarhey Palitsevich još u prvom poluvremenu. Tačnije, igrala se 14. minuta susreta kada je Palitsevich postigao nevjerovatan pogodak iz slobodnog udarca. [su_dailymotion url="blob:http%3A//www.dailymotion.com/af0a1e79-da9d-473c-ad3f-a23dc9ad873a" quality="480"]Sent Etjenom[/su_dailymotion] Grčka je bila nešto bolji tim od Bjelorusije, ali nije uspjela doći do poravnanja, a ovaj rezultat, iako je pokazatelj da se Grčka može savladati na domaćem terenu, ne treba Bosni i Hercegovini biti pokazatelj da se sa Grčkom može lako obračunati. Naime, Grčka nije igrala u sastavu koji će istrčati na teren protiv Bosne i Hercegovine, tako da će stručni štab Bosne i Hercegovine ipak imati dodatni zadatak da se pripremi za duel protiv Grčke i mimo večerašnje utakmice. Grčka je večeras nastupila sa sljedećim sastavom: Glikos, Gianniotas, Karelis, Maniatis, Mantalos, Papadopoulos, Oikonomou, Samaris, Stafylidis, Tziolis, Vellios, a šansu sa klupe su dobili još i Fortounis, Tachtsidis, Diamantakos, Torosidis, Papastathopoulos i Tzavellas.