Rukometaši Dervente sigurni u Hercegovini
Odigrano je 8. kolo rukometne Premijer lige BiH, a rukometaši Dervente prekinuli su niz od dva poraza u Nevesinju. Igrači Zorana Dokića igrali su protiv Hercegovine iz Nevesinja, a na poluvremenu rezultat je bio neriješeno 11:11. U nastavku susreta Dervenćani su zaigrali agilnije, te došli do prednosti i na kraju slavili rezultatom 28:24. Za Derventu je igrao i dojučerašnji igrač Hercegovine Nemanja Ivanović, koji je postigao dva gola. Prvo ime u ekipi Dervente bili su Šijaković i Zekić sa po šest golova, dok je Hercegovinu predvodio  Draganić sa sedam golova. Sada slijedi EHF pauza (kvalifikacije za EP), a prvenstvo se nastavlja 11/12. novembra kada Derventa dočekuje Krivaju, dok Hercegovina dočekuje Krajinu iz Cazina. RK Hercegovina – RK Derventa 24:28 (11:11) Sportska dvorana “Nevesinjka” u Nevesinju. Sudije Dautović i Beširević. Isključenja: Hercegovina 3, Derventa 5. RK Hercegovina: Budović, Inić 3, Šarenac 2, Savić, Knežević, Dangubić, Dragović 3,  Ivanović Ni., Vučinić, Dabić, Draganić 7, Buha 2, Čabrilo 4, Kovačević 3, Vujadinović. Trener: Dragomir Šaponja. RK Derventa:Stojić, Starčević, Pejić, Sibinčić 1, Lukić 1, Zemunović 4, Šijaković 6, Milinković, Mijatović 1, Lazić, Stanković, Ivanović Ne. 2, Nožica, Zekić 6, Živanić 3, Božić 4. Trener: Zoran Dokić.