"Orlići" nakon drame bolji od Irske
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Irsku u Novom Sadu sa 3:2 i tako preuzela drugo mjesto u grupi B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Ovom pobjedom tim Tomislava Sivića ostao je u igri za odlazak u baraž, gdje će ići četiri najbolje drugoplasirane ekipe. Srbija je povela golom Đurđevića u 12. minuti, a isti igrač je još nekoliko puta imao priliku da zatrese mrežu. Irci mogli do izjednačenja u 37.minuti , golman Milinković-Savić je ispustio loptu koja mu je već bila u rukama, ali je Lazić ispucao sa gol linije. Poslije nešto mirnijeg početka drugog poluvremena u 53. minutu je Mijat Gaćinović propustio veliku šansu da duplira prednost Srbije. Lijepo su kombinovali Živković i Milinković-Savić, ona je stigla do bivšeg fudbalera Vojvodine, ali nije uputio dovoljno jak udarac. Na 2:0 za „orliće“ povećao je Lazić, nakon kornera, ostao je sam u petercu i uduplao prednost svoje ekipe. Ipak brzo Irci smanjuju preko O’Daude, da bi Đurđević sa bijele tačke 70.minuti vratio na dva gola razlike. Utakmica je u tim trenucima bila veoma živa, šansi je bilo na obje strane. Devet minuta prije kraja Megvajer je vratio nadu gostima, smanjivši na 3:2. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, te su „orlići“ slavili važnu pobjedu. Naredni meč reprezentacija Srbije igra 7.oktobra u Irskoj.