Srpkinje na korak od četvrtfinala
Košarkašce Srbije pobjedom nad Kinom od 80:72 našle su se na korak od plasmana u četvrtfinale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru. Dobro su počele meč izabranice Marine Maljković, prije svega Ana Dabović, te je rezultat u jednom trenutku bio +7, da nakon deset minuta bilo 24:14. U drugoj četvrtini Kineskinje su igrale bolje, stigle do preokreta, ali Pejdž i Milovanović su vratile vođstvo svom timu za 40:34 na kraju prvog dijela. U trećoj četvrtini rapsodija srpskih košarkašica, posebno Sonje Petrović I taj dio je dobijen rezultatom 26:9. Ipak Kina u zadnjem dijelu se približila na -10, ali poučene porazom od Kanade, Srpkinje nisu dozvolile novi preokret i slavile su sa 80:72. Najefikasnija na meču bila je Ana Dabović sa 23 poena, Sonja Petrović je imala 20, a Pejdž 12, dok je u timu Kine Mengran imala 16. Odulučujući meč za prolaz u četvrtfinale Srbija će igrati za dva dana protiv Senegala.