Španci ubjedljivi protiv Turske

Reprezentacija Španije ubjedljivom pobjedom od 3:0 nad Turskom izborila je plasman u osminu finala Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Evropski šampioni konačno su pokazali svoju snagu i demonstrirali je protiv Turske. Od početka do kraja, izabranici Visentea del Boskea su kontrolisali igru i napadali. Meč je sudio srpski arbitar Milorad Mažić, koji je nakon 50. sekundi pokazao žuti karton Serhiju Ramosu. Pokušavali su Španci da dođu do gola i to im je pošlo za rukom u 34. minutu, kada je Morata postigao svoj prvenac na Evropskom prvenstvu. Svega tri minute kasnije Nolito je zatresao mrežu za 2:0. U 48. minutu Alvaro Morata je krunisao sjajnu akciju Andresa Inijeste i Đordija Albe za ubjedljivih 3:0. Svi su mislili da će prvaci Evrope postići još koji gol, ali je rezultat ostao isti do kraja utakmice.

Nakon drugog kola u grupi D, Španija ima šest, Hrvatska četiri, Češka jedan, a Turska je bez bodova.