Igokea protutnjala Sarajevom

Košarkaši Igokee ostvarili su još jednu uvjerljivu, ukupno devetu pobjedu u okviru košarkaške Lige 6 za prvaka BiH. Igokea je u Sarajevu bila bolja od Sparsa rezultatom 101-63.

Iako je Spars nanizao nekoliko kvalitetnih uzastopnih rezultata, poraz protiv Širokog Brijega u prošloj domaćoj utakmici sve je pokvario, tako da je večeras ekipa Mensura Bajramovića igrala utakmicu u kojoj je morala dobiti da bi imala nade za plasman u doigravanje za naslov prvaka. Međutim, Sparsi nisu imali nikakve šanse za pobjedu.

Igokea je u Sarajevo stigla sa osam uzastopnih pobjeda i sa snažnom željom da dođe do još jedne, a Sparsi su rezultatski priključak držali samo u prvoj četvrtini. Ipak, gosti su ovaj dio susreta dobili rezultatom 18-13, da bi do poluvremena praktično osigurali pobjedu, došavši do prednosti rezultatom 46-27.

Spars je i u prvoj četvrtini drugog poluvremena pružio solidno izdanje, ali nije ni u jednom momentu mogao zasmetati sigurnom vođstvu Igokee, koja je na kraju ovog dijela utakmice vodila rezultatom 68-48. Do kraja susreta, gostujući tim je nastavio povećavati svoju prednost, da bi slavio sa ogromnih 101-63.

Najefikasniji kod domaćina još jednom je bio Nikola Gajić, koji je ubacio 24 poena, uz 8 skokova i 5 asistencija. Stefan Glogovac je ubacio 18 poena, uz 5 skokova.

Kod Igokee, Danilo Šibalić je ubacio 22 poena, uz 7 skokova, dok je Vuk Radivojević zabilježio 21 poen, uz po 3 skoka i 3 asistencije.

OKK SPARS: Zahiragić 2, Mičić, Kočić 8, Manjgafić 5, Čampara, Glogovac 18, Stepanović 2, Gajić 24, Bašić 4, Pirić

KK IGOKEA: Pašić 3, Pašalić 6, Krstić 10, Kesar 9, Komatina 8, Milošević 2, Albijanić 16, Šibalić 22, Radivojević 21, Lulić, Talić 4