27.03.2016 Čedo Matović

Slijepčević vodio do pobjede

U  utakmici 5. kola drugoligaškog “Istoka” prvenstva  Republike Srpske za košarkaše koja je odigrana u dvorani OŠ “Aleksa Šantić” u Istočnoj Ilidži, pred oko 50. gledalaca košarkaši  paljanskog Obilića savladali su gradskom derbiju domaći Igman sa 60:58. uz sjajnu partiju mladog Stefana Slijepčevića.
Dosta dobar i uzbudljiv meč prikazan je u ovom duelu, a na kraju u neizvijesnoj završnici gosti se bolje snalaze i zasluženo slave. Prva dionica pripala je domaćinu, imali su plus osam (17:9) ali potom je Obilić pojačao odbranu, te su Paljajni  na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti 23:21. U nastavku se vodila izjednačena i velika borba (12:11, 25:26) , a u finišu su gosti  stigli do velike i zaslužene pobjede do koje ih je vodio sjajni Stefan Slijepčević sa 27 poena i  5. skokova, Mladog paljanskog košarkaškokog  asa prate, Igor Gordić sa 9 poena i 11. asistencija, Aleksandar Ašanin  je dodao 7. poena  i 8. skokova, a  Đorđe Todorović je upisao 7.poena  i četiri skoka. Kod poraženog  igrom prednjače,  Saša Furtula  sa 19. i Novica Vujović sa 12.poena.
Najmlađi paljanski sportski kolektiv sa skorom četiri pobjede uz jedan poraz na čelu je drugoligaškog “Istoka” i u sledećem kolu u meču sezone u komšijskom derbiju bije odlučujuću  bitku sa košarkašima iz Sokaca o prvaku “Istoka” i nastavku borbe za Prvu ligu Republike Srpske.
Sala OŠ "Aeksa Šantić" Istočna Ilidža
Gledalaca: 50
Sudije:
Dejan Knežević / I.sarajevo
Đorđe Domazet/ I.Sarajevo
Vlado Elez / Foča KK "Igman" I.Ilidža - KK "Obilić" Pale 58:60 /17:9, 4:14, 12:11, 25:26 KK Igman: Draženko Đerić , Dragan Elez, Srđan Danilović , Boris Lekić, Radovan Elez , Novica Vujović , Milošević Miloš, Filip Đurović,  Nikola Pilindavić , Stefan Kojić, Saša Furtula  Trener Milidrag Milidrag,  Dragan Elez
KK Obilića: Radomir Rebić, Stefan Slijepčević, Aleksandar Ašanin, Đorđe Todorović, Igor Gordić , Aleksandar Šurbat, Petar Šurbat, Ognjen Ninković,  Bojan Milošević, kapiten Oliver Klačar , Dejan Vuksanović , Dušan Karišik  Trener Bojan Milošević.