Real i Volfsburg overili plasman dalje
Fudbaleri Real Madrida i Volfsburga overili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Real je posle 0:2 u Rimu, istim rezultatom savladao Romu na svom stadionu, u utakmici u kojoj su gosti promašili nekoliko neverovatnih prilika. Kazna je stigla u samo nekoliko minuta, sredinom drugog poluvremena – Kristijano Ronaldo je pobegao rivalima i iskoristio asistenciju Lukasa Vaskesa, da bi nekoliko trenutaka kasnije omogućio Hamesu Rodrigesu da postavi konačan rezultat. U Volfsburgu nije viđena toliko interesantna utakmica, ali je domaći tim posle 2:3 u Gentu, sada slavio minimalnim rezultatom. Dileme oko pobednika dvomeča osmine finala najjačeg evropskog klupskog takmičenja otklonio je Andre Širle, pogotkom u 74. minutu.