Tri pogotka za tri boda Vlasenice

Vlasenica je ostvarila još jednu pobjedu pred domaćim navijačima, u proljećnoj polusezoni. Nakon Radničkog iz Karakaja, na Gradskom stadionu u Vlasenici, savladan je i Omladinac iz Potočara. Sa postignuta tri pogotka, Vlaseničani su upisali nova tri boda.

Na samom početku susreta, u 2. minutu,  uslijedio je hladan tuš za gostujuću ekipu. Nakon što je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen domaći igrač M.Kovačević, sudija Jović je dosudio kazneni udarac. Siguran realizator je bio Pejanović. Vlasenica je nastavila sa ofanzivnom igrom, što je dovelo do povećanja rezultata u 33. minutu, kada je Božić snažnim udarcem sa desetak metara zatresao mrežu Omladinca. Nakon odmora, gosti su pokušali da ugroze domaćeg golmana, ali odbrana domaćina je bila na visini zadatka i spriječila promjenu rezultata. U 58. minutu D.Petrović je dubinskom loptom proigrao Došića, koji je vješto umakao odbrani Omladinca i rutinski savladao golmana Šešlića za 3:0. Do kraja susreta viđeno je par šansi na obje strane, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Nakon odigranih utakmica 18. kola, Vlasenica se vratila na treću poziciju na tabeli regionalnog Istoka, dok je Omladinac pao na 12. mjesto.

Vlasenica – Omladinac (Potočari) 3:0 (2:0)