0 : 1

Dalas presudio Sitiju

10.04.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Lidsa savladali su Mančester Siti sa 2-1 u 31. kolu Premijer lige.

Siti je bio bolji rival u prvom poluvremenu. Ali bolju igru nisu krunisali golom. U 42. minuti, Dalas je doveo goste u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena, Lids je ostao sa desetoricom a crveni karton dobio je Kuper.

Siti je u nastavku susreta pojačao pritisak. Redali su se opasni napadi ispred gola Lidsa ali nikako domaći nisu mogli do gola. U 78. minuti Feran Tores pogodio za 1-1. Očekivao se potpuni preokret Sitija ali u sudijskoj nadoknadi šok. Dalas postiže još jedan gol i donosi pobjedu svojoj ekipi.

Siti je i pored poraza ubjedljivo prvi dok je Lids sa 45 bodova deveti.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester City Leeds United