18.03.2021 18:45
84 : 61

EL: Fener rutinski, nestvaran preokret Baskonije

18.03.2021 Đ. Malešević

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Žalgirs u 30. kolu Evrolige, rezultatom 84-61.

Od samoga starta Fener je igrao jako dobro. Nakon deset minuta igre, imali su osam poena prednosti. U drugom periodu primili su samo osam poena te su na odmor otišli sa +19. U nastavku susreta ta prednost je samo rasla. Imali su i 30 poena prednosti ali je Žalgiris na kraju ublažio malo poraz.

Veseli je predvodio Fener sa 21 poenom i deset skokova dok je goste predvodio Lekavičius sa 12 poena.

Do bitne pobjede u borbi za TOP8 došla je Baskonija. Baskonija je savladala Zenit u gostima sa 79-75. Domaći su vodili većim dijelom meča a kada su poveli sa 72-58 djelovalo je da idu ka sigurnoj pobjedi. Međutim, serijom 19-0 Baskonija je došla do preokreta.

Piters je predvodio Baskoniju sa 17 a Ponitka domaće sa 15 poena.