4/4
16 : 15

Baskonija nije imala rešenje za Partizan

13.01.2023 Administrator DC

Partizan je bio u seriji od četiri evroligaška trijumfa pred put u Tel Aviv, a onda ga je tamo loš početak (0:12) skupo koštao - poraza.

Večeras je u Beogradu sve došlo na svoje, Parni valjak je ponovo na pobedničkom putu, samlevena je Baskonija - 83:65.

U prvoj četvrtini stečena dvocifrena prednost lako je čuvana do pred poluvreme, kada crno-beli nisu pogodili četiri i po minuta.

Prišla je Baskonija na -6 (43:49), a onda je kapiten Panter sa dve trojke zaustavio nalet rivala i trasirao put ka pobedi.

Posle uvodnih trojki Dieza i Marinkovića povela je Baskonija 6:4, a onda su se na brzinu stvari okrenule.

Serijom 8:0 došli su crno-beli nadomak dvocifrene prednosti (17:8).

Četvrtom timskom trojkom u 8. minutu Partizan je došao do dvocifrenog plusa, pogodio je Papapetru 22:12.

Nije tu Partizan stao, još jedan uspešan napad, pa opet trojka Papapetrua za 27:12.

Bili su gosti na kolenima, ali ih je u životu trojkama držao Vanja Marinković, trećom je primakao Baskoniju na 23:31.

Početkom druge četvrtine nije Parni valja stao da melje, nizale su se trojke, 8/11 za 14 minuta, Panter je, upravo trojkom doneo maksimalnih +17 - 43:26.

Sredinom drugog kvartala posle poena Madara sa linije bacanja došlo se do +19 - 45:26 i onda je Partizan povukao ručnu i to posle poena Avramovića za 47:28 na 4:31 pre poluvremena.

Do velike pauze serija gostiju 8:0 i samo -11 na pauzi.

Treće četvrtina počela je trojkom Marinkovića i poenima Tompsona. Baskonija je prišla na -6.

Ključnu rolu imao je kapiten Partizana Panter na 49:43, kada su gosti bili u naletu.

Prvo je pogodio trojku iz kornera, pa potom još jednu za 55:43 nakon uspešnog čelendža trenera Obradovića, kojim je Partizanu vraćena lopta.

Odbili su crno-beli nalet gostiju, a potom ponovo krenuli da podižu razliku, Anđušić je ubacio trojku za 66:50 u 29. minutu. Pred poslednju pauzu bilo je +17.

Trifunović je ukrao loptu u 34. minutu i u kontri zakucao za 73:55, došlo se na +18.

Upravo je Trifunović doneo i maksimalnih +20 posle trojke tri minuta pre kraja – 78:58.Poslednja četvrtina svela se na odrađivanje posla i čekanje koja će na kraju biti razlika.

U 20. kolu Evrolige Partizan gostuje Valensiji 19. januara (20.45 časova).

PARTIZAN – BASKONIJA 83:65 (29:17, 18:19, 20:14, 16:15)

Beograd - Dvorana: Štark arena. Gledalaca: . Sudije: Emik Mogulkoč, Karmelo Paterniko, Vasilis Picilkas.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 2, Avramović 7 (4as), Panter 12, Smailagić, Papapetru 13 (4sk, 6as), Egzum 10, Naneli, Lesor 11 (5sk, 3 as), Trifunović 15, Anđušić 3, Madar 10. Trener: Želimir Obradović.

BASKONIJA: Rajeste 2, Sedekerskis 7, Marinković 16, Diez 6, Tompson 8, Kocar 9, Enoh 9, Kostelo, Giedrairis 4, Homs, Kuruc 4. Trener: Đoan Penjaroja.