Studenti arhivirani, okrenuli se Akademcu

Košarkaški Jahorine su u drugom kolu šampionata Republike Srpske gostovali kod tima Student – Igokea. Trijumfovali su Paljani rezultatom 57:71. Po četvrtinama je bilo 15:16, 8:23, 16:16, 18:16.

Jahorina je domaćina slomila u drugoj četvrtini koju je dobila rezultatom 8:23. Nastavak meča donio je izjednačenu igru, domaćin nije uspijevao da se na pravi način vrati u utakmicu, pa su bodovi otišli gostima.

Najefikasniji kod Jahorine bio je Nemanja Pečenica sa 18 poena, a kod Student Igokee Andrej Aćimović je ubacio 22 poena. Jahorina je u ovom kolu bila hendikepirana. Nije igrao Luka Kusmuk, koji je na treningu dobio jedan udarac u koljeno. Već od sutra bi trebao biti u trenažnom procesu.

Po okončanju meča trener Jahorine Miro Vukoje je bio zadovoljan trijumfom.

-Planirali smo ove bodove i moram biti zadovoljan činjenicom da imao četiri boda nakon dva kola. Krenuli smo sa priprema nešto kasnije, pa u hodu sada sve popravljamo i moramo tako nastaviti. Ovaj meč ostavljamo iza sebe i okrećemo se narednoj utakmici. Stiže nam u goste Akademac.

Na tabeli Prve lige trenutno Jahorina, Budućnost BN i Sloboda 73 imaju po četiri boda.