Sokolac slavio na Palama

Košarkaši Obilića upisali su i peti ovosezonski poraz. U prvenstvenom meču 5. kola Prve lige Republike Srpske na domaćem parketu Paljani su u komšijskom derbiju nadigrani od KK "Sokolac" sa 62:72.

Veoma izjednačena borba viđena je u prva dva perioda igre ali domaćini na poluvrijeme odlaze sa vodstvom 39:36.

U nastavku, ključna je bila treća četvrtina, gosti su stigli do dvocifrene prednosti i riješili su taj period u svoju korist sa 14. poena razlike i sa 11. plusa ušli su u poslednju dionicu, a na kraju su uspjeli da održe prednost i da dođu do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je kapiten Nemanja Pečenica sa 20 poena, a četiri manje ubacio je Miljan Marković. Kod poraženog dvocifreni su bili, Milan Stanišić sa 14, Darko Rističević sa 13 i upisanih 6. asistencija, Igor Gordić 12, uz osam skokova i 5 asistencija, a Saša Furtrula je dodao 11. uz 12. skokova.

Košarkaši Obilića su na omjeru 0-5, a Sokolac 3-1. u narednom 6. kolu koje je na rasporedu 17/18. novembra Paljani čekaju Leotar, a Sokočani Prijedor.

Sinoć, odigrana utakmica u Palama pored takmičarskog imala je i humanitarni karakter, prikupljana je pomoć našem sugrađaninu Aleksandru Brezu te ovom prilikom iz KK "Obilić" zahvaljuju se svima koji su pokazali veliku humanost.

KK "Obilić" Pale - KK " Sokolac" Sokolac 62:72 / 19:18, 20:18, 8:22, 15:15

Obilić: Igor Gordić 12, Darko Rističević 13, Strefan Slijepčević , Saša Furtula 11, Andrej Borisogljebski, Gordan Janjić 4, Srđan Jokić, Petar Šurbat 3, kapiten Oliver Klačar, Radomir Rebić 5, Vladan Nikolić, Milan Stanišić 14 Trener Dragan Krčmar

Sokolac: Miljan Marković 16, Nemanja Okiljević 3, kapiten Nemanja Pečenica 20, Igor Đerić 11, Mladen Pavlović, Dejan Radović 10, Miljan Pajić 9, Nikola Neđić, Stefan Babović, Kristijan Jovović 3, Mihajlo Dubovina trener Bojan Koprivica