EL: Efesu pripao turski derbi

Košarkaši Efesa upisali su sedmu pobjedu u Evroligi. Oni su večeras savladali Darušafaku sa 93-88.

Prvi period igrao se u dobrom ritmu. Efes je vodio na početku. Međutim, kada je Dacka prvi put povela, vodstvo ispuštala nije. Istina, njihova prednost nije bila prevelika. U jednom trenutku imali su šest poena prednosti ali su prvi period ipak dobili sa 23-19. Efes je dobro otvorio drugi period i uspjeli su povesti sa 24-23. Dacka uzvraća serijom 6-0 i opet odlazi na solidnih pet poena prednosti. Do kraja prvog poluvremena Dacka je održavala vodstvo a na odmor su otišli sa četiri poena prednosti.

Efes je furiozno krenuo u drugo poluvrijeme. Bobua je u prva tri minuta nastavka dao 14 poena, pratio ga je sjajno i Plajs i Efes je došao do preokreta i dvocifrenog vodstva. Dvocifrenu prednost Efes je sačuvao do kraja trećeg perioda i sa +14 ušli su u poslednji period. Međutim, Darušafaka nije odustajala. Razigrali su se Peniers i Erik i domaći su uspjeli prići na samo tri poena zaostatka. Ipak, u završnici je opet Bobua odradio sjajan posao i dotukao je Dacku.

Efes je do pobjede predvodio Bobua sa 24 poena dok je najbolji kod Darušafake bio Erik sa 18 poena.