Leo iščupao bodove u Višegradu

U 9. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je u Višegradu pobijedio KK "Varda HE" 77:83 (17:22, 22:22, 13:11, 25:28).

Leotar je slavio na parketu gdje domaćini rijetko prepuštaju bodove protivniku.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i vodili su sa 0:9 i domaćini su trojkom Stanimirovića u četvrtom minutu postigli svoje prve koševe. Vodili su Trebinjci u ovoj četvrtini još nekoliko puta devet koševa, ali se u drugu četvrtinu ušlo sa 17:22.

Drugih deset minuta završeno je rezultatom 22:22 i na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od pet koševa 39:44.

Tokom treće četvrtine igrači trenera Dražena Šegrta održavali su prednost i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 52:55.

Leotar se nalazi u vođstvu sve do 34. minuta kada Višegrađani košem Stanimirovića dolaze u prednost od 63:62 i imaju čak i pet koševa prednosti 77:72 (70 sekundi do kraja utakmice).

Trojkom Raičevića 16 sekundi prije završetka utakmice Leo prelazi u vođstvo 77:79, a do kraja koševima Damjanovića i Šakotića iz slobodnih bacanja Trebinjci dolaze do vrijedne pobjede od 77:83.

Kod domaćina najbolji je bio Stanimirović koji je imao dabl-dabl učinak od 10 skokova i 22 koša, a kod gostiju među šestoricom dvocifrenih košarkaša najefikasniji je bio Damjanović sa 21 košem.

Nakon devet kola ekipa sa juga Republike Srpske ima šest pobjeda i dva poraza (uz utakmicu manje).

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi KK "Drina Princip" iz Zvornika.

KK "Varda HE"  - KK ''Leotar ''77:83 (17:22, 22:22, 13:11, 25:28).

KK "Varda HE": Frganja 7, Čolaković 7, Bodiroga 15, Ivanović 13, Savić, Stanimirović 22, Mutapčić, Nesković, Tubić, Jokić 10, Tasić 3. Trener: Ilija Vidaković.

KK "Leotar": Marić, Raičević 11, Damjanović 21, Prstojević, Brnjašić, Batinić, Popara, Milošević, Fimić 13, Milidragović 13, Ninković 14, Šakotić 11. Trener: Dražen Šegrt.