Favoriti trilerima u četvrtfinale

Danas smo dobili još tri učesnika četvrtfinala Kupa Azije, a preostala dva dobićemo sutra, kada će biti poznati svi parovi.

U prvoj utakmici dana Japan je minimalno 1:0 savladao Saudijsku Arabiju. Jedini gol na utakmici postigao je Tomijasu u 20. minuti.

Neizvjesno je bilo i u drugoj utakmici, u kojoj su snage odmjerili Australija i Uzbekistan. Uzbekistanci su bili konkretniji u prvom, Australija u drugom poluvremenu, ali golova nije bilo. Mreže su ostale mirne i u produžecima pa je o plasmanu dalje odlučivala lutrija jedanaesteraca. Sreća se osmjehnula aktuelnom prvaku, pa su Australijanci boljim izvođenjem penala prošli dalje.

Posljednju utakmicu dana igrali su domaćin UAE i Kirgistan. Pogotkom Esmaela domaći su poveli u 14. minuti, da bi Murzaev izjednačio u 26. Novo vođstvo domaćim donosi Ali Ahmed u 64. minuti. I kada se činilo da će Emirati dalje, Rustamov poravnava na 2:2 u 90. minuti. Prolazim domaćim donosi Kalil u 104. minuti.