Podjela bodova Podrinje odvela na 4. mjesto

Iako je bio jedan od susreta koji je privlačio najviše pažnje ljubitelja fudbala, derbi 19. kola regionalnog Istoka, između Vlasenice i tršićkog Podrinja, završen je najnepopularnijim rezultatom  0:0.

Iako  u ovom susretu  nije bilo favorita, s obzirom da se obje ekipe bore za samo čelo tabele,  Vlasenica je  tokom  svih 90 minuta imala terensku inicijativu, stvorila nekoliko odličnih prilika, ali je zatajila realizacija, dok je Podrinje  u dva- tri navrata zaprijetilo golu domaćih. Prvu priliku da dođe do vođstva domaća ekipa ima već u petom minutu kada Došić,  jednu loptu ubačenu sa desne strane, šutira pravo u golmana. Na odbijenu loptu nalijeće Milovanović, ali i on pogađa Ristića. Nakon petnaestak minuta, gosti kreću u kontranapad koji je prekinut tako što je u kaznenom prostoru, pored štopera  domaćih,  pao Aćimović, gostujuća ekipa negoduje tražeći od arbitra  da dosudi  kazneni udarac, ali Sekanić se nije oglasio. U drugom poluvremenu dva puta je stopostotnu šansu imao kapiten Vlasenice N.Kovačević, ali golman Podrinja je odlično čuvao svoju mrežu, dok je najbolji strijelac lige B.Stevanović propustio priliku da Podrinju donese pobjedu. U samom finišu najzreliju priliku za domaće je imao Majstorović koji glavom prihvata loptu koju Božić šalje iz kornera, ali je sa pet metara šalje preko gola Podrinja.

U tri susreta na svom terenu, Vlasenica je ubilježila tri remija.

„Već tri utakmice na svom terenu ponavlja se ista priča, nadmoćniji smo na terenu, stvaramo šanse, ali ne dajemo golove. Imali smo više od igre, ali zatajila je realizacija. Pokazali smo karakter, zafalio je voljni momenat, ali valjda će nas sreća pogledati u narednim susretima. Gosti su došli po bod i zasluženo ga osvojili. Mi smo nastavili niz neizgubljenih mečeva, jer već 14 kola nismo poraženi, ali ovi neriješeni rezultati nam  ne doprinose bodovnom saldu i gubimo korak za vodećima. Da smo bar jednu od ovih utakmica kod kuće dobili, bili bismo u samom vrhu, ali šta je tu. U narednih sedam dana nas očekuju dvije teške utakmice, u kojima moramo dati sve od sebe da bismo se pomjerili prema vrhu tabele“, istakao je Vladimir Janjić, trener Vlasenice.

FK Vlasenica

U timu iz Tršića kažu da su zadovoljni podjelom bodova.

„ U Vlasenici smo bili relativno oslabljeni, ali znali smo da možemo da igramo i da se izborimo za podjelu bodova. Pokušavali smo da iz kontranapada  postignemo neki pogodak, ali nije nam se dalo. Teško je igrati na gostovanjima, posebno kada su ekipe ovako izjednačene i kada je skoro svaki susret derbi. Mi idemo dalje sa istim ciljem i nadam se da ćemo već u narednom meču upisati pobjedu, smanjiti zaostatak za trenutnim liderom i priključimo se  borbi  za prvo mjesto", kazao je štoper Podrinja Ljubiša Jovanović.

Nakon odigranih utakmica 19. kola Vlasenica se zadržala na 6. mjestu, dok je Podrinje sa drugog, palo na četvrto mjesto.