Milići preko Omladinca na drugo mjesto

Pobjedom nad Omladincem  rezultatom 3:1, u 19. kolu regionalnog  Istoka, Milići su, poslije pet kola, ponovo zauzeli drugu  poziciju. Na stadionu u Supač polju  publika je uživala u maestralnim potezima svojih ljubimaca, ali i u dobroj igri gostujuće ekipe.

Utakmicu je obilježio visok pritisak, velika želja za pobjedom i  borba za svaku loptu domaćih igrača, dok su gosti, po prikazanom,  došli da odigraju jednu fer utakmicu i, ako im se ukaže prilika,  pokušaju da iznenade Milićane.

Od prvog minuta domaći su krenuli ambiciozno i nekoliko puta je samo loš završni pas ili dobra intervencija golmana Šešlića, spriječila  pogodak u prvih desetak minuta.  Marinković je imao najviše šansi, ali i dalje ga nije htio gol. Ipak, u nastavku se najbolji igrač Milića iskupio za sve promašaje i četiri kola bez pogotka, i sa tri majstorska gola, svojoj ekipi donio tri boda. Do vođstva od 1:0 domaći stižu kada brz aut Jolović baca duboko u 16 metara, a Marinković lijepo grudima spušta sebi loptu i  sa nekih 12 metara šutira. Imao je strijelac i malo sreće,  jer prilikom šuta lopta pogađa jednog od gostujućih  igrača, mijenja pravac i završava u mreži Omladinca. Deset  minuta kasnije, Mičić, štoper domaćih, presjeca loptu na sredini, lijepo je iznosi do napadača Marinkovića koji dobrim driblingom izbacuje dva protivnička  igrača i matira gostujućeg golmana šutom  desetak metara.  Milićani povećavaju vođstvo na 3:0 u  36. minutu, nakon lijepe akcije cijele ekipe, a prije svega Teodorovića, koji loptu  dodaje Vidoviću u šesnaesterac  gostiju,  ovaj  petom  pronalazi Jolovića a on nesebično dodaje Marinkoviću,  koji se treći put upisuje u strijelce. Prvi dio ovog susreta sigurno će se dugo pamtiti po het triku Marinkovića, koji je tačno 45 minuta i proveo na terenu. Očekivano, drugo poluvrijeme donosi mirniji tempo, ali i u takvoj situaciji domaćini su preko Dupora, D.Ćirkovića i  Teodorovića mogli da povećaju prednost,  ali nisu bili uspješni u realizaciji. U 57. minutu Berović sa jedanaest metara  postiže počasni pogodak za Omladinac. Nakon jedne polukontre lopta dolazi do devetke iz Potočara, on šutira  sa desetak metara, a  Jolović uklizava i blokira loptu koja mu ostaje u nogama  i,  po mišljenju arbitra dodiruje mu ruku,  pa je pokazao na bijelu tačku. Kazneni  udarac dosuđen je i za domaću ekipu, u  finišu susreta, kada solo prodor Dupora nepropisno zaustavljaju igrači gostiju i sudija Rakić još jednom pokazuje na bijelu tačku.  Iako nije prvi izvođač  penala, igrač nad kojim je načinjen prekršaj, izrazio je želju i zamolio trenera da ga on lično izvede, ali njegov šut  odlazi daleko iznad prečke i susret se završava rezultatom 3:1.

Prva proljećna pobjeda za Milićane je veoma važna.

"Kako je trener Lalović i najavio, poslije tri remija, alarm  se upalio i morali smo mnogo bolje i mnogo ozbiljnije da uđemo u ovaj susret. Ispostavilo se da su  pritisak i moranje da se izvojuje pobjeda  donijelo mnogo dobrih strana,  jer od početka do kraja smo igrali angažovano, borbeno i konkretno. Nadamo se da je ova pobjeda naznaka da smo prevazišli određene slabosti u igri i da idemo ka liderskoj poziciji,  ali ne treba prije vremena donositi zaključke. Dobra stvar je i to  što je napokon Marinković proradio i pokazao zašto važi za velikog igrača. Već u srijedu nas očekuje gostovanje u Čelopeku,  pa nemamo vremena za opuštanje, nego se odmah okrećemo toj utakmici,  u kojoj nam je cilj donijeti prva tri proljećna boda sa gostovanja“, kazao je Vladimir Vidović, prvotimac Milića.

Milićani su još jednom pokazali da su im čast i ljudskost iznad svega. Prije početka utakmice, u dogovoru sa trenerom Lalovićem, kapiten Jolović i zamjenik Vidović su prepustili kapitensku traku golmanu Đorđiću, smatrajući da je zaslužuje svojim zalaganjem za klub, ali i zbog njegovog ljudskog gesta na prethodnoj utakmici, kada je mladom Ivanu Žugiću, sinu tragično stradalog rudara Slaviše Žugića, poklonio svoj dres.

FK Milići

Milići – Omladinac (Potočari) 3:1 (3:0)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 75

Sudija: Boško Rakić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Marinković u 14, 2:0 Marinković u 26, 3:0 Marinković u 34, 3:1 Berović u 57 (KU)

Žuti kartoni: Kikić, Trifković (Omladinac)

Milići: Đorđić, Jolović, Vidović, D.Ćirković (od 68. Jovanović), N.Ćirković (od 62. Lazić), Ružičić,  Marinković (od 46. Bačić), Teodorović, Antunović, Dupor, Mičić

Trener: Ranko Lalović

Omladinac: Šešlić, Gajić, Kikić, Ristanić, Berović (od 68. Tadić), Radušić (od 8. Trifković), G.Đokić, Ilić, Joveljić, Nedeljković (od 78. S.Đokić), Cvijetinović

Trener: Velimir Marić

Igrač utakmice: Mirko Marinković (Milići)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica