05.04.2019 vaterpolosrbija.org

Španija bolja od Srbije

Srbija - Hrvatska, Evropa Kup 2018.

Ništa od medalje u Zagrebu. Srbija je zasluženo izgubila u četvrtfinalu od Španije i u subotu će u 16.45 igrati sa poraženim iz duela Hrvatska - Grčka.

Posle dve četvrtine Španija je imala zasluženo prednost. Osim dva gola Pijetlovića sa igračem više u prvih 80 sekundi srpski napad se baš mučio. Rival je delovao daleko angažovanije, u boljem ritmu. Već u prvoj četvrtini vodili su 4:2, 5:3, da bi Mandić u finišu smanjio na pogodak minusa.

Drugih osam minuta ista slika, Španci daleko bolji. Kod 6:4 su propustili dva puta igrača više. Smanjio je Lazić na dodavanje Mandića ali su  Baroso iz peterca i Taul sa igračem više obezbdili visoku prednost pred drugo poluvreme.

Iako je Španija u trećem delu vodila čak i 10:6 Srbija je počela da igra bolje. Ipak rivala su držali peterci u igri, realizovali su tada četiri. Kod 10:6 Srbija je preko Rašovića i Filipovića u kratkom periodu smanjili na 10:8. Posle toga je Srbija dobila igrača više, posle tajma auta Savića španski golman je zaustavio udarac Pijetlovića.U kontri naš centar je napravio peterac, treću lični i Španija je ponovo imala 11:8. Filipović je 22 sekundi pre poslednjeg odmora smanjio na 9:11. Munariz je blistao sa pet pogodaka.

Detalj sa meča Srbija - Hrvatska, Evropa Kup/foto:vaterplosrbija.org

Dva propuštena igrača više Srbije, dva gola Španaca i sredinom poslednjeg dela bilo je 9:13. Prlainovića nije hteo šut danas ali je sredinom četvrtine smanjio na minus 3. Savić je posle odbrane Mitrovića sa igračem manje tražio tajm aut 2,60 do kraja. Mandić je zaradio isključenje i pogodio dva minuta pre kraja. Zakuvalo se na kraju Prlainović je iz kontre vratio neizvesnost 1,36 12:13. Nisu Španci šutnuli i imali smo napad za remi. Dva puta je pokušao Prlainović bezuspešno. Isti igrač je imao priliku i u poslednjem napadu i ponovo nije uspeo. Španija je pobedila.

Španija – Srbija 13:12 (5:4, 3:1, 3:4, 2:3)

Bazen Mladosti na Savi. Gledalaca: Sudije: Zvart (Holandija) i Naumov (Rusija). Igrač više: Španija 11 (6), Srbija 14 (6). Peterci: Španija 4(4).

ŠPANIJA: Lopez Pinedo, Munariz 5, Granados, Del Toro, Baraso 1, Sanahuja, Perikas, Fernandez 1, Tahulj 2, Perone 1, Maljarah 2, Bustos 1, Lorio. Selektor: Martin.

SRBIJA:Rističević, Mandić 3, V. Rašović 2, Ranđelović, Ćuk, Pijetlović 2, Lazić 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S. Rašović, Mitrović. Selektor: Savić