Podrinje lagano preko Majevice

Podrinje je, u  susretu 20. kola regionalnog Istoka, opravdalo ulogu favorita deklasiravši Majevicu, na svom terenu. Golgeteri iz Tršića zatresli su sedam puta mrežu  Loparana.

Domaća ekipa je u ovaj meč ušla furiozno i već u 4. minutu došla do vođstva od 1:0, kada najbolji strijelac lige, B. Stevanović, nakon jedne dubinske lopte preko odbrane Loparana, snažnim udarcem  šalje loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije, u kaznenom prostoru je nepropisno zaustavljen strijelac prvog gola i sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator kaznenog udarca za vođstvo od 2:0 bio je D. Aćimović. Već u sljedećem napadu, V. Stevanović koristi grešku štopera gostiju, izlazi sam na golmana  i povećava prednost na 3:0. Nakon desetak minuta  B. Stevanović se još jednom upisuje u strijelce kad  vara golmana i pogađa u nebranjenu mrežu za 4:0. Svoj treći pogodak na ovoj utakmici, a peti za Podrinje, B. Stevanović postiže u 35. minutu,kada šutira  prihvativši dobro ubačenu loptu sa strane, a ona, nakon odbijanja od protivničkog igrača, mijenja smjer i odlazi u gol. Ekipa iz Lopara je, činilo se, samo čekala da se susret završi i nije mnogo toga pokazala na terenu. Mirovala je mreža Majevice sve do 75. minuta, a onda rezervista Marković solo prodorom kroz protivničku odbranu izlazi sam pred golmana i povećava rezultat na 6:0. U samom finišu Marković postiže još jedan pogodak, poslije sjajne asistencije Lukića, za konačni rezultat  7:0.

Tri boda su Podrinje vratila na treću poziciju, gdje su sada sa 34 boda, pet manje nego što ima prvoplasirani Rudar 1925.

„Kao što smo i očekivali, susret sa ekipom koja je posljednja na tabeli nije se mogao završiti drugačije nego našom pobjedom,  jer sve osim toga  bi bilo ekstremno iznenađenje. Igrali smo u punom sastavu, od samog  početak uspostavili nadmoć na terenu i rezultat nije izostao. Ovaj trijumf nam je veliki podstrek pred nedjeljni susret sa Slobodom iz Donjih Zagona koja u posljednje vrijeme pruža dobre partije i koja je trenutno odmah iza nas na tabeli. Protivnika nećemo potcijeniti, ali igraćemo za pobjedu  koja će nas približiti liderskoj poziciji i ostaviti u ovoj neizvjesnoj borbi za titulu“, istakao je Ljubiša Jovanović, štoper  Podrinja.

Podrinje (Tršić) – Majevica (Lopare) 7:0 (5:0)

Stadion Podrinja u Tršiću

Gledalaca: 40

Sudija: Milana Marković (Milići)

Strijelci: 1:0 B.Stevanović u 4, 2:0 D.Aćimović u 9 (KU), 3:0 V.Stevanović u 11, 4:0 B.Stevanović u 21, 5:0 B.Stevanović u 35, 6:0 Marković u 75, 7:0 Marković u 89.

Podrinje: Ristić, Tešić, Jovanović (od 46. Marković), B.Stevanović, V.Stevanović, G.Aćimović (od 59. Janković), Lukić, S.Aćimović, D.Aćimović, Aničić, N.Aćimović (od  46. I.Aćimović)

Majevica: Tomić, Đukić, Bojić, Prelić, Manojlović, Maksimović, Tošić (od 75. Ristić), Tanacković, Despotović, Ristić, Spasojević

Igrač utakmice: Bojan Stevanović (Podrinje)