Osinjski Borac deklasirao istoimenu ekipu iz Kotorskog

Borac , Osinje

Borac iz Osinje savladao je na domaćem terenu Borac iz Kotorskog sa 5:0 u okviru 18. kola Područne lige Doboj. Domaći su do vodstva stigli u 16. minuti preko Brkića, a samo dvije minute kasnije isti igrač pogađa za 2:0.

Do kraja poluvremena viđena su još dva pogodka. Prvo je za 3:0 pogodio Rudonjić u 22., a Marić u 37. minuti za 4:0. U drugom dijelu viđen je i peti pogodak u mreži ekipe iz Kotorskog, a drugi put strijelac je bio Marić za konačnih 5:0.

Osinjani su tako nakon šest kola, stigli do prve pobijede i zadržali mjesto u gornjem dijelu tabele.

"Priliku za nove bodove i početak novog pobjedničkog niza imamo u narednom kolu kad gostujemo kod posljednjoplasirane ekipe Pelagićevo", kaže kapitan Borca iz Osinje Slaven Vaslić.

Borac je trenutno šesti na tabeli sa 27 bodova, bodom manje od petoplasiranog Borca iz Bosanskih Lužana.

Sloga 73 4 : 2 Ukrina
Borac(O) 5 : 0 Borac(K)
Budućnost 3 : 2 Pelagićevo
BSK 5 : 1 Bratstvo
Skugrić 1964 1 : 2 Trebavac
Hajduk 4 : 2 Rudar
Borac(BL) 1 : 0 Kladari Gornji