Rudar 1925 pregazio Majevicu

Kao što je i očekivano kada prvoplasirana igra s posljednjeplasiranom ekipom u ligi, utakmica u Ugljeviku Rudaru 1925 je poslužila da se učvrsti na liderskoj poziciji, ali i da popravi gol razliku. Ugljevičani su Majevicu ispratili sa 9 golova u mreži, a s obzirom da su Milići i Podrinje podbacili u 22. kolu regionalnog Istoka,  napravili su minimalnu, ali važnu bodovnu razliku sa najozbiljnijim konkurentima za prvo mjesto.

Domaća ekipa je na samom početku pokazala da će se pitati tokom cijelog susreta i već u 2. minutu, Todorović šutem sa distance počinje niz pogodaka. Mreža Loparana je mirovala 15 minuta a onda,  nakon centaršuta D.Stevanovića, Mitrović koji je ostao sam na drugoj stativi, povećava rezultat na 2:0. Već u 24. minutu Todorović, nakon sjajne asistencije D.Stevanovića, postiže svoj drugi pogodak za 3:0, a u finišu prvog dijela u strijelce se upisuje i Tomić za 4:0, rezultat s kojim se odlazi na odmor. Dok su u prvom dijelu gosti bar pokušavali pružiti otpor, u drugi dio ulaze potpuno neorganizovano, što dovodi do toga da prime još pet pogodaka. U  57. minutu odličnu akciju Davidovića i D. Stevanovića pogotkom završava Todorović,  a minut kasnije, Mitrović je solo prodorom nanizao protivničku odbranu i šutem sa 16 metara lijevom nogom poslao loptu u mrežu nemoćnog Tomića. Već u sljedećem napadu Todorović još jednom trese protivničku mrežu za 7:0. Raspucani Todorović je u 75. minutu postigao svoj peti pogodak na ovoj utakmici, što ga je dovelo na čelo liste strijelaca regionalnog Istoka. Tačku na ovaj trijumf lidera stavlja rezervista Đurić, pet minuta prije kraja susreta, kada izlazi sam pred golmana Loparana i sigurnim udarcem postiže pogodak za 9:0.

Ekipa iz Ugljevika je, očekivano, upisala sva tri boda.

„Nismo potcijenili Majevicu, ali razlika u kvalitetu ekipa je bila više nego očigledna, što je rezultiralo i ovako ubjedljivim trijumfom. I naši golgeteri su nadoknadili sve ono što su propustili da urade u prethodnom kolu, tako da mogu reći da je ova pobjeda više nego zaslužena. S obzirom da su nam i ostali rezultati išli na ruku, sljedeću utakmicu sa Podrinjem očekujemo smireniji, sa mnogo više pouzdanja i čvrsto riješeni da sačuvamo mjesto na vrhu tabele“, kazao je Perica Dragić, kapiten Rudara 1925.

Rudar 1925, Ugljevik

Rudar 1925 (Ugljevik) – Majevica (Lopare) 9:0  (4:0)

Gradski stadion u Ugljeviku

Gledalaca: 30

Sudija: Milana Marković (Milići)

Strijelci: 1:0 Todorović u 2, 2:0 Mitrović u 18, 3:0 Todorović u 24, 4:0 Tomić u 40, 5:0 Todorović u 57, 6:0 Mitrović u 58, 7:0 Todorović u 60, 8:0 Todorović u 75, 9:0 Đurić u 85.

Žuti kartoni: Tomić (Rudar 1925)

Rudar 1925: Dragić, Bumbić, D.Stevanović, Tomić, Kostić, Kostić, Petričević (od 31. Cvijić), Davidović (od 51. B.Stevanović), Mitrović (od 75. Đurić), Božić, Todorović, Marković

Trener: Borislav Radovanović

Majevica: Tomić, Tešanović (od 69. Ristić), Bojić, V. Prelić, R.Prelić, Manojlović, Maksimović, Tanacković, Despotović, Spasojević, Đurić

Igrač utakmice: Slaviša Todorović (Rudar 1925)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica