Trnovica ogorčena utakmicom u Derventi

Utakmica 22. kola regionalnog Istoka, u Derventi, između Birča i Trnovice, završena je rezultatom 3:3. Iako je gostujuća ekipa bila dominantna veći dio susreta, pa je i prvo poluvrijeme završila u svoju korist, rezultatom 1:3, Dervenćani su u nastavku uspjeli napraviti preokret i obezbijediti podjelu bodova.

Trnovica u ovaj susret ulazi borbeno i već u trećem minutu, D. Mićić sa 20 metara pogađa suprotan ugao Bogičevićeve mreže, za vođstvo od 0:1. Iako su gosti imali dvije izgledne prilike preko Maksimovića, nisu uspjeli povećati prednost, što im se osvetilo  u 23. minutu kada, nakon dobre akcije na sredini, kapiten R. Đurić stiže do gola gostiju i šalje loptu u mrežu za izjednačenje 1:1.

Deset minuta kasnije S.Simić dobro izvodi udarac iz ugla, Maksimović glavom šalje loptu do M.Simića, a on je smješta iza leđa domaćeg golmana, za vođstvo od 1:2. Trnovica ne smanjuje tempo i u 38. minutu povećava prednost, kada Maksimović prolazi sam po strani i loptu dodaje Saviću koji je siguran za 1:3, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

Drugi dio susreta obilježila je nervoznija igra obje ekipe. U 58. minutu, poslije jedne sporne situacije u kaznenom prostoru domaćih, sudija pokazuje da je kapiten Trnovice igrao rukom i dosuđuje kazneni  udarac, koji je sigurno realizovao R.Đurić i smanjio prednost gostiju na 2:3. Negodovanje i prigovori gostiju donose samo drugi žuti karton D.Mićiću, koji u 60. minutu napušta teren i Trnovica ostaje sa deset igrača.

Uprkos naporima, Birač ne uspijeva savladati odličnu odbranu gostiju, a u 85. minutu još jedan igrač Trnovice, S.Simić, poslan je u svlačionicu zbog druge javne opomene.

U nadoknadnom vremenu, domaći konačno uspijevaju iskoristiti prednost dva igrača više na terenu i Borić, nakon centršuta Simića, postiže izjednačujući pogodak u 90+4.

U timu iz Trnovice vlada ogorčenje.

S obzirom da smo u jesenjem dijelu prvenstva Birač dočekali, kako su sami isticali, kao niko prije nas, očekivali smo da će i njihovo gostoprimstvo biti fer i korektno, ali bilo je baš suprotno - od prekršaja na terenu, do uvredljivog i agresivnog ponašanja njihovih navijača, koji su nas čak gađali flašama. O nekim čudnim sudijskim odlukama, kao što je kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom našeg kapitena, koji je, ustvari, loptom pogođen u glavu, da i ne pričamo. Jasno nam je da je ekipa iz Dervente pod pritiskom, da se bore za opstanak, ali i u takvoj situaciji nema opravdanja za ovakvu igru i ponašanje. Šta je tu je, nismo jedini koji su u ovom kolu oštećeni, ali mi ćemo do kraja prvenstva igrati, prije svega, fer i pošteno“, istakao je Zdravko Mićić, vezista Trnovice.

OFK Trnovica

Podjela bodova nije znatno uticala na stanje na tabeli. Trnovica je na 9. mjestu, sa 32 boda, koliko ima i osma Mladost iz Bogutovog Sela, dok je Birač je ostao na 13. poziciji.

Birač (Derventa) – Trnovica 3:3 (1:3)

Stadion Ivan polje

Gledalaca: 100

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 D.Mićić u 3, 1.1 R.Đurić u 23, 1:2 M.Simić u 33, 1:3 Savić u 38, 2:3 R.Đurić u 58 (KU), 3:3 Borić u 90+4.

Žuti kartoni: Simić, Vitić, Avramović, Borić (Birač), Tanacković, Savić, Perić (Trnovica)

Crveni kartoni: Dejan Mićić u 60. i Saša Simić u 85. (oba Trnovica)

Birač: Bogičević, Dragić, Ml. Simić, Avramović, Pejanović, R. Đurić, Kandić, Bojanić (od 67. Vitić), Borić, Mišić (od 46. Mi. Simić), Marković

Trener: Radenko Borić

Trnovica: Savić, Vuksić (od 85. Erkić), S.Simić, Z.Mićić, M.Simić, Tanacković, Perić, D.Mićić, Radić, Savić, Maksimović

Trener: Momir Krstić