Vlaseničani trijumfalno u proljećnu polusezonu

U proljećnu polusezonu kadeti Vlasenice ušli su trijumfom nad Borcem iz Osmaka. U šestom kolu Druge omladinske lige, grupa Birač, Vlaseničani su savladali goste iz Osmaka sa ubjedljivih 5:1.

Početak utakmice je bio obećavajuci za mlade Vlaseničane. Poslije silnih  napada, u 7. minutu  došao je  i prvi pogodak. Napravljeni faul na 30 metara nije zaustavio Trninića da šutira  prema  protivničkom  golu. Lopta se od golmana Osmaka odbila do Janjuševića, a on  je šalje u mrežu protivnika. U 18. minutu domaća ekipa povećava vođstvo  kada se, poslije ubačaja Janjuševića,  na prvoj stativi našao Trninić i glavom okrznuo loptu koja stiže do Rajaka a on je sigurnim udarcem smješta  u vrh mreže. Osam minuta prije odlaska na odmor, Trninić šutira sa 16 metara i pogađa mrežu za 3:0. U drugo poluvrijeme Vlaseničani ulaze istom žestinom i u 59. minutu već vode sa 4:0. Trninić je još jednom bio inicijator odlične akcije, i, slično kao kod prvog pogotka, šutira sa tridesetak metara i upošljava Rajaka, koji se drugi put upisuje u strijelce. Već u sljedećem napadu Đurić majstorski pogađa rašlje za 5:0.  Poslije ovako ubjedljivog vođstva Vlaseničani se opuštaju, a gostujuća ekipa koristi priliku da postigne počasni pogodak. Polo prodorom defanzivac Osmaka ubacuje loptu na drugu stativu, a Talajiću nije bilo teško da je smjesti iza leđa čuvara Gadžunovića. Do kraja susreta se igralo ispred gola Osmaka, ali rezultat se nije promijenio.

Pobjeda je  Vlaseničanima donijela izjednačenje bodovnog salda sa liderom, bratunačkim Bratstvom, koji još nije odigrao utakmicu šestog kola.

„Pobjeda na samom startu, i još ovako ubjedljiva,  mnogo nam znači za nastavak takmičenja. Naš cilj je liderska pozicija i nadam se da će uskoro doći do smjene na čelu tabele. Imamo kvalitetnu ekipu, dobre i motivisane igrače, od kojih nekoliko već postaje standardno u seniorskom  timu, tako da je pred nama sigurno uspješna polusezona. I sljedeći susret igramo na svom terenu, sa komšijama iz Dervente, ekipom Birča, i nadamo se da ćemo ponoviti odličnu igru i još bolji rezultat“, istakao je Milorad Rajak, prvotimac Vlasenice.

Kadeti FK Vlasenica

Vlasenica – Borac (Osmaci) 5:1 (3:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 50

Sudija: Radenko Milovanović

Strijelci: 1:0 Janjušević u 7, 2:0 Rajak u 18, 3:0 Trninić u 37, 4:0 Rajak u 59, 5:0 Đurić u 63, 5:1 Talajić u 65.

Žuti kartoni: Zekanović (Vlasenica)

Vlasenica: Gadžunović, Erdelić, Rajak, Zekanović, Marinković, Matić, Đurić, Janjušević, Vržina, Jovanović, Trninić

Trener: Vladimir  Janjić

Borac: Janković, Talajić, Kokerić, Novičić, Mihajlović, Rebić, Nikolić, Pavlović, Alibašić, Rajić, Miličić

Igrač utakmice: Marko Trninić (Vlasenica)

Željezničar Sport team : Borac
Kozara : Velež
Široki Brijeg : Zvijezda 09