Šekovići nastavili pobjednički niz

Šekovići su u Lopare, na utakmicu 27. kola regionalnog Istoka, sa Majevicom, stigli puni samopouzdanja i uvjereni da će lako upisati tri boda. Ipak, domaća ekipa se suprotstavila i zamalo Šekovljanima pokvarila planove, ali gosti su ipak meč dobili rezultatom 2:3.

Prvu šansu na utakmici imao je Milošević kad je pokušao sa polovine terena, ali je lopta pogodila prečku. U 20. minutu Popović je centrirao sa lijeve strane, a Radojčić se dobro snašao i pogodio za 0:1.

Od tog trenutka gosti preuzimaju kontrolu na terenu. Dva minuta kasnije Ninić je ukrao loptu na sredini terena i uposlio Đukanovića koji rutinski pogađa za 0:2. Majevica je u prvih 45 minuta bila neprimjetna i jedinu priliku ima sredinom prvog dijela, kada je, poslije kornera, jedan igrač skočio i savladao Mitrovića, ali je Marković taj udarac skinuo sa gol-linije.

Drugo poluvrijeme gosti otvaraju mnoštvom šansi. Prvo je Marković proigrao Kostića, koji je  pucao direktno u golmana. Šansu ima i Milošević, čiji udarac je golman skinuo vrhovima prstiju. Treći pogodak, u 58. minutu,  je bio klasičan primjer timske igre, kada su Marković, Kostić i Radojčić odigrali dupli pas, nakon čega Radojčić upošljava Kostića, on izlazi pred golmana i smješta loptu iza njegovih leđa.

Visoko vođstvo opušta gostujuće igrače, što im se sveti  u 63. minutu kada je Spasojević smanjio prednost na 1:3. Samo nakon tri minuta Đurić iz slobodnog udarca perfektno pogađa za smanjenje rezultata na 2:3. Ipak, Majevica nije bila dovoljno jaka da preokrene rezultat i do kraja se igralo uglavnom na sredini terena, s tim što su dobre šanse za Šekoviće stvorili Marković i Kostić, ali ih nisu iskoristili.

Još jedna pobjeda u nizu približila je Šekoviće na bod drugoplasiranom Rudaru 1925.

„Ušli smo čvrsto u utakmicu s imperativom pobjede,  jer su nam samo tri boda otvarala priliku za drugo mjesto i eventualni ulazak u Drugu ligu. Još jednom smo dokazali da smo najbolja ekipa regionalnog Istoka. Zahvaljujemo se domaćim igracima na fer i korektnoj igri, a mi odmah krećemo sa pripremama za naredni susret, jer još nije kasno za borbu za čelnu poziciju“, kazao je David Marković, prvotimac Šekovića.

Na korak do drugog mjesta: OFK Šekovići

Majevica (Lopare) - Šekovići 2:3 (0:2)

Stadion u Loparama Gledalaca: 30

Sudija: Miroslav Bjelica (Sarajevo)

Strijelci: 0:1 Radojčić u 20, 0:2 Đukanović u 22, 0:3 Kostić u 58, 1:3 Spasojević u 23, 2:3 Đurić u 66.

Žuti kartoni: Despotović, Đurić, Blagojević (Majevica), Marković, Bećarević (Šekovići)

Majevica: Tomić, Đukić, Despotović, R.Prelić, Maksimović, Đurić, V.Prelić, Blagojević, Spasojević, Tešanović

Šekovići: Mitrović, Milošević, Šarčević, B.Filipić (od 37. Kostić), Marković, Ninić, Popović, Bećarević, Radojčić, Đukanović, Ašćerić

Igrač utakmice: Vladan Kostić (Šekovići)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica
Lokomotiva 4 : 0 Podrinje