Tepić čuva Mladost

Fiudbaleri Mladost, Kotor Varoš

Tri zlatna boda u borbi za opstanak osvojila je danas Mladost u Kotor Varoši protiv Brda iz Hambarina, a junak je Aleksandar Tepić koji je u 85. minutu pogodio za minimalnih 1:0.

Mladost je nizala prilike, ali je tek u momentima kada je nervoza tresla stadion uspjela da zatrese mrežu veoma čvrstog rivala. Nemanja Stupar je uputio odličan centaršut u srce kaznenog prostora, koji je ispratio Tepić i glavom zakucao loptu u mrežu. Uslijedilo je veliko slavlje domaćih igrača i navijača i još veće olakšanje jer je pobjeda bila i više od imperativa.

Mladost je dominirala tokom cijelog meča, a u prvom poluvremenu najbolje prilike su propustili Tepić i Enis Mušanović. Tepić je u 39. minutu ispratio jedan centaršut na drugu stativo i odlično šutirao, ali je goman sjajnim refleksom uspio da loptu odbije u prečku. MUšanović je nedugo zatim probao šut sa distance, ali je gostujući golman još jednom bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme počelo je u istom ritmu i poslije nekoliko minuta igre Tepić je savladao golman Brda, ali je jedan od igrača izbacio loptu sa gol linije. U sljedećem napadu Benjamin Radivojević nakon neuspješne ofsajd zamke prebacuje golmana, ali on stiže loptu pored same stative. Deset minuta prije kraja Tepića još jednom zaustavlja gostujući golman nakon što je sjajno primio loptu u šesnaestercu i dobro šputirao. Minut kasnije najviši u skoku je Miloš Tepić, međutim, ni on nije imao sreće jer je lopta otišla malo iznad prečke. Iz četvrtog pokušaja Tepić je uspio da savlada odličnog čuvara mreže Brda i stavi tačku na utakmicu.

Na kraju utakmice zabilježen je i jedan nesvakidašnji gest uprave gostiju čiji je predstavnik ušao u svlačionicu Mladosti i uz čestitke domaćinu ostavio i novac da se počaste pićem.

Mladost je ovom pobjedom uspjela da izađe iz zone ispadanja u Regionalnoj ligi RS, ali ih očekuje još mnogo posla u posljednja dva kola da izbore opstanak.

Mladost 1 : 0 OFK Brdo
Partizan 0 : 1 Čelinac
Naprijed 0 : 5 FSA
Gorica 5 : 2 BSK
Lijevče 3 : 0 OFK Lauš
Bratstvo 3 : 1 Sloga
Borac 2 : 2 Progres