Željezničar bolji od Slavije u prijateljskom meču

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva poraženi su večeras u prijateljskom meču od Željezničara na Grbavici sa 3:0.

Bolje u susret ulaze gosti, te prijete preko Blagojevića koji pogađa stativu. Što nije uspio on jeste Sulejman Krpić na drugoj strani. Iz prve prave prilike napadač Plavih postiže gol i dovodi tim sa Grbavice u vodstvo.

I jedni i drugi nakon toga imaju po nekoliko dobrih prilika, Ramović, Subašić i Krpić na jednoj, a Parano na drugoj. Postigla je Slavija i gol u samom finišu prvog poluvremena, međutim pogodak Aleksandra Pušare je poništen zbog navodnog ofsajda.

U drugom poluvremenu Željezničar stiže do još dva pogotka. Prvo je pogodio Mladen Veselinović na lijepu asistenciju Alispahića, da bi onda u finišu Sadiković pogodio za 3:0 i stavio tačku na ovaj susret.

Bila je ovo dobra provjera za obje ekipe. Amar Osim je još jednom provjerio snage između dva prvenstvena kola, dok je Milan Gutović protiv jako kvalitetnog protivnika mogao da vidi gdje je, a istovremeno i testira neke od igrača koji su se tek priključili treninzima.

ŽELJEZNIČAR - SLAVIJA 3:0 (1:0)