Milići pobjedom ovjerili pripreme

Posljednju provjeru pred  početak sezone Milići su imali u Brodcu, a ako je suditi po onome što su u ovom susretu pokazali, i rezultatu 1:5, Milićani  će biti velika prijetnja svim ekipama u ligi.

Pobjedom ovjerili pripreme: FK Milići

U prvom poluvremenu  snage su bile izjednačene, obje ekipe su igrale borbeno, viđeno je mnogo dobrih akcija i poteza. U 5. minutu  Marinković, na ivici 16 metara prima dugu loptu od Jolovića, solo prodorom izlazi sam na golmana, pogađa stativu, ali lopta se odbija i vraća do njega, a najbolji strijelac u gostujućem timu ne propušta drugu šansu, već postiže pogodak za vođstvo od 0:1.  Uprkos brojnim šansama na obje strane, prvi dio se završava bez promjene rezultata.

U drugo poluvrijeme domaći ulaze ozbiljnije i mnogo otvorenije, sa željom da preokrenu rezultat, pa nakon samo četiri minuta igre uspijevaju izjednačiti. Veliki pritisak domaćih urodio je plodom poslije dobre akcije po desnoj strani, kada, prilikom pokušaja šuta prema golu, lopta pogađa Ružičića u ruku,  a sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Mijatović. Mreže su mirovale do 69. minuta, a onda je uslijedila brza akcija Milićana koja je krunisana pogotkom. Marinković izbacuje u šesnaesterac  Jolovića, koji utrčava iz drugog plana i centrira jako, po zemlji, u 5 metara. Na  loptu  natrčava Đurić i sigurnim udarcem smješta je iza leđa golmana Jedinstva za 1:2. Od tog trenutka, na terenu kao da su postojali samo gostujući igrači. U  80. minutu Ružičić šalje dugu loptu do Marinkovića, on pretrčava iza leđa domaće  odbrane, izlazi jedan na jedan sa Gavrićem i  povećava vođstvo na 1:3. Dva minuta prije kraja  rezultat je bio 1:4. Jolović je istrčao dobru kontru i sjajnim centaršutom na drugoj stativi našao Došića koji se upisuje u strijelce. Sami finiš donosi još jedan pogodak Milićana. Kandić kreće u solo prodor po lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac, vraća povratnu do Marinkovića koji svojim trećim pogotkom, a petim za Miliće,  stavlja tačku na ovaj susret.

FK Jedinstvo, Brodac

Izabranici Ranka Lalovića zadovoljni su odigranom utakmicom.

Iako je riječ o prijateljskom meču, on je odigran velikim tempom i sa ogromnom željom obiju ekipa da ga završe u svoju korist. U prvom poluvremenu zatajila je realizacija, i kod nas i kod Jedinstva,  dok su u drugom domaćini imali veću terensku incijativu, ali mi smo dobro stajali na  terenu i odličnim kontrama uspijevali lako doći do njihovog  gola. Rezultat izgleda prevelik, ali treba reći da se igralo otvoreno na obje strane i sigurno je da je su domaći trebali postići još neki pogodak, ali naš golman je još jednom pokazao da s pravom nosi epitet jednog od najboljih na ovim prostorima. Ubjedljiva pobjeda u posljednjoj probnoj utakmici sigurno će nas motivisati  da već za sedam dana pokažemo koliko možemo i da smo sa pravom ponovo u drugoligaškom društvu“, istakao je Boban Jolović, zamjenik kapitena Milića.

Boban Jolović, zamjenik kapitena Milića

Jedinstvo (Brodac) – Milići 1:5 (0:1)

Stadion u Brodcu

Strijelci: 0:1 Marinković u 5, 1:1 Mijatović u 49 (KU), 1:2 Đurić u 69, 1:3 Marinković u 80, 1:4 Došić u 88, 1:5 Marinković u 90.

Jedinstvo: Gavrić, Mitrović, Simić, Krsmanović, Tojić, Perić , Vitomir, Veljo, Da.Jovanović, De. Jovanović, Ristić. Još su igrali: Mijatović, Badžo i Marjanović.

Milići: Đorđić, Jolović, Ružičić, N. Ćirković, Skočo, D. Ćirković, Došić, Ilić, Vidović, Marinković, Đurić. Još su igrali: Kandić i Petrović.

Trener: Ranko Lalović

Drina HE 2 : 1 Proleter
Budućnost 6 : 0 Milići
Romanija 0 : 5 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Velež
Drina 6 : 0 Stakorina