Sloboda posrnula u Potočarima

U prvom kolu regionalnog  Istoka  Omladinac je, u Potočarima,  rezultatom 3:0 savladao Slobodu iz Donjih Zagona.

FK Sloboda, Donji Zagoni

Prvo poluvrijeme prošlo je u odmjeravanju snaga, uz dvije-tri prilike na obje strane. I Obrenović i Marić su propustili šanse da gostujućoj ekipi donesu prednost kada su se našli 1 na 1 sa Šešlićem, dok je  u domaćoj ekipi realizacija zatajila kod Tadića i Nedeljkovića, pa se na odmor odlazi bez pogodaka.

Drugi dio susreta donosi potpuni preokret i tri pogotka, za tri boda Omladinca. Mrežu Slobode prvi je, u 63. minutu, zatresao Ostojić koji je dobio centaršut sa strane i samo loptu ubacio u mrežu. Deset minuta kasnije, Radušić, sa dvadesetak metara, evrogolom šalje loptu u rašlje za 2:0. Mašanović je pokušao da ublaži poraz, šutiravši sa nekih 25 metara pravo u rašlje, ali odlični golman Omladinca „vadi“ loptu i sprječava promjenu rezultata. U samom finišu, domaća ekipa kreće u akciju po lijevoj strani, Radušić i Tadić su razmijenili dupli pas, a onda domaća „dvadesetka“ loptu  sa petnaestak metara šalje u mrežu gostiju iz Donjih Zagona za konačni rezultat 3:0 i prva tri boda.

U taboru Slobode ne kriju razočaranje ovakvim rezultatom.

"Znali smo da nije lako početi sezonu na tuđem stadionu, ali nismo se nadali ovakvom porazu. Iako Omladinac ima odličnu ekipu, držali smo se sve do polovine drugog dijela, a onda su nam se propuštene prilike osvetile i domaćin  je došao do vođstva. Nakon toga smo krenuli na sve ili ništa i to je uzrokovalo još dva brza i lijepa gola Omladinca. Iako nismo srećni zbog ovakve situacije, domaćinima čestitamo na zasluženoj pobjedi, a nama preostaje da se već u narednom kolu iskupimo za loš start i upišemo prve bodove“, smatra Danijel Obrenović, prvotimac Slobode.

Omladinac (Potočari) – Sloboda (Donji Zagoni) 3:0 (0:0)