Debakl Slavije u Butmiru

Juniori Sarajeva savladali su Slaviju sa ubjedljivih 8:1 u trećem kolu Premijer lige BiH.

U prvom dijelu vidjeli smo dosta dobru igru u kojoj je Sarajevo imalo bolje šanse i uspjelo da ih iskoristi. Imalo je Sarajevo priliku i prije prvog gola, ali je golman gostiju Jokić dobro reagovao u par navrata.

U 18. minuti Sarajevo dolazi do pogotka. Kadrić je centrirao, a novajlija Makić postiže pogodak. Na drugoj strani Hadžić je imao dobru priliku, ali Dizdarević odličnom reakcijom brani njegov udarac. Odmah u narednom napadu Sarajevo stiže do drugog pogotka. Jašarević je odličnim udarcem savladao Jokića i uduplao prednost domaćeg tima.

U finišu prvog dijela Jašarević je pogodio prečku gola gostiju, a to je ujedno bila i posljednja prilika u prvom dijelu susreta, koji je rezultatski pripao Sarajevu.

Nastavak susreta donio je potpuni debakl Slavije. Iako su se Sokolovi u prvom poluvremenu koliko-toliko držali, mada je i tada razlika u kvalitetu bila evidentna, u drugom poluvremenu se Sarajevo razgoropadilo te stiglo do ubjedljive pobjede od 8:1.

Pogađali su još jednom Jašarević, zatim Kadrić, te po dva puta Đuderija i Fetahović. Jedini gol za goste postigao je Dejan Bjeloš.

Sarajevo - Slavija 8:1 (2:0)
Sportski centar FK Sarajevo u Butmiru
Gledalaca: 100
Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Makić 18, 2:0 Jašarević 28, 3:0 Kadrić 50, 4:0 Jašarević 54, 5:0 Đuderija 75, 6:0 Đuderija 78, 6:1 Bjeloš 83, 7:1 Fetahović 88, 8:1 Fetahović 90
Žuti kartoni: Tabak (Sarajevo), Popović (Slavija)

Sarajevo: Dizdarević, Sabljica, Čičkušić (od 81. Gušo), Makić (od 66. Nargalić), Jašarević, Đuderija (od 86. Fetahović), Kečanović, Šuvalija, Kadrić (od 76. Hasančić), Tabak, Mulaosmanović (od 61. Živković)

Slavija: Jokić, Koristović, Popović, Simanić (od 46. Pandurević), Mitrić (od 68. Đ.Kovačević), Škrba, Sarajkić (od 46. E.Hadžić), M.Hadžić (od 51. Zvijerčević), Rajić (od 51. Đorem), Bjeloš, U. Kovačević

Sloboda 3 : 1 Široki Brijeg
Rudar Prijedor 2 : 4 Velež
Sarajevo 1 : 2 Zvijezda 09
Željezničar 6 : 0 Slavija
Travnik 0 : 0 Krupa