Romanija ne staje! Paljani bez izmjene upisali pobjedu i u Brčkom

Paljanska Romanija nastavila je da melje svoje rivale. Oni su i na današnjem gostovanju kod Ilićke slavili pobjedu od 3:2 i tako se zadržali na vrhu tabele drugoligaškog ''Istoka''.

Ono što daje posebnu težinu ovom trijumfu, poslije kojeg se slobodno može reći da je Romanija već sada opravdala ukazano povjerenje Saveza da ih ubaci u Drugu ligu, jeste činjenica da je Romanija otišla na gostovanje sa svega dva igrača u rezervi, a pri tome delegat meča Zoran Đukanović nije dozvolio nastup Milošu Košarcu koji nije bio evidentiran u Comet sistemu kao igrač Romanije.

Tako je na klupi ostao samo mladi Miljan Purović, ali to nije smetalo ekipi Srđana Delipare da se domogne trijumfa od 3:2.

Domaći su dva puta vodili u ovome meču. Već u 2. minutu mrežu Mijovića trese Marko Krstić. Samo šest minuta je trajalo slavlje domaćih jer Đorđe Jovanović u 8. minutu vraća stvari na početak.

Novo vodstvo za Ilićku stiglo je u 52. minutu kada pogađa Dušan Arsenić. Ovaj put, Paljanima je trebala nešto duže vremena za izjednačenje. Igrala se 75. minuta kada Borislav Cicović pogađa za 2:2. Odmah nakon toga domaći imaju novu veliku priliku za vodstvo. Sudija Vasilije Milošević je pokazao na penal, ali Milovan Arsić,nije uspio da ga pretvori u gol. Sjajni Nikola Mijović je zaustavio njegov udarac, a sudija Milošević mu je zbog neprimjernog radovanja pokazao poslije toga žuti karton.

I onda, u 85. minutu Romanija stiže do pobjede. Strijelac za velika tri boda u Brčkom bio je mladi Filip Papić.

ILIĆKA - ROMANIJA 2:3 (1:1)
Gradski stadion u Brčkom
Gledalaca: 100
Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 Krstić 2, 1:1 Jovanović 8, 2:1 Arsenić 52, 2:2 B.Cicović 75, 2:3 Papić 85
Žuti kartoni: Babunović, Krstić, Bojić, Arsić (Ilićka), Šarović, Mijović (Romanija)

Ilićka: Gorančić, Prole, Baljak, Pavlović, Babunović, Arsić, Bojić, Arsenić, Krstić (od 84. Bajić), Grubešić (od 46. Krsmanović), Kapikul (od 64. Zimonjić)

Romanija: Mijović, Jovanović, Čvoro, Papić, B.Cicović, Živković, D. Cicović, Parađina, Blagojević, Šarović, Koroman

Drina HE 2 : 1 Proleter
Budućnost 6 : 0 Milići
Romanija 0 : 5 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Velež
Drina 6 : 0 Stakorina