Šekovići nadigrali Rudar 1925

Iako je tokom odigravanja meča petog kola regionalnog Istoka u Šekovićima bilo tmurno vrijeme, na Gradskom stadionu niko nije pokisnuo, ali je viđena kiša golova.

Pobijedili iz inata: OFK Šekovići

Šekovljani u ovaj meč ulaze oštro i ofanzivno, ali ni gosti nisu bili nimalo blaži. Od prvog trenutka na terenu se odvijala prava drama sa mnogo odličnih poteza, dobrih duela, ali i mnogo šansi.

Vođstvo od 1:0 domaćoj ekipi donosi Čelić u 7. minutu, izašavši sam pred golmana Ugljevičana,  poslije dobre asistencije Radojčića. Pet minuta kasnije, nakon što je Popović srušen u kaznenom prostoru, sudija Mazić pokazuje na bijelu tačku, a siguran izvođač za 2:0 je najbolji strijelac u timu Šekovića, Ninić. U 24. minutu Šekovljani izvode korner, štoper gostiju odbija loptu pravo na nogu Koraću kojem nije bilo teško da zatrese mrežu i povisi rezultat na 3:0. Sa ubjedljivim vođstvom domaćih otišlo se na odmor, ali to ekipu iz Ugljevika uopšte nije demoralisalo.

Izabranici Borislava Radovanovića u drugi dio susreta ulaze agresivnije i nakon samo desetak minuta uspijevaju  smanjiti prednost Šekovića, kada nakon ubačene  lopte sa lijeve strane odlično reaguje Todorović i glavom postiže pogodak za 3:1. Drugi kazneni udarac, ovog puta za goste, Mazić dosuđuje u 67. minutu nakon što je pred golom srušen Todorović. Siguran realizator bio je Tomić za 3:2. U 76. minutu glavni arbitar  je još jednom dosudio najstrožu kaznu, a Ninić se drugi put sa bijele tačke upisao u strijelce za 4:2. Ipak, Ugljevičani ne odustaju od želje da se izbore bar za podjelu bodova, pa u 79. minutu Simikić odličnu akciju kruniše pogotkom za 4:3, a tri minuta kasnije L.Milošević, koristi grešku gostujućeg štopera, i ponovo povećava prednost na dva gola razlike, 5:3. U samom finišu, Simikić  postavlja konačni rezultat utakmice 5:4, savladavši domaćeg golmana, nakon što se lopta odbila od njega i pala pravo na nogu kapitenu Rudara 1925.

Revoltirana porazom u prethodnom kolu, na gostovanju u Tabancima, domaća ekipa je svojim navijačima obećala pobjedu i obećano i ostvarila.

„Kako još uvijek nismo donijeli konačnu odluku o povlačenju iz lige, što nam je poslije nepravde u Tabancima izgledalo kao jedina moguća opcija, u ovaj susret smo ušli da pobijedimo iz inata, uprkos svima onima koji priželjkuju naš pad na tabeli. Mi smo jedna od najboljih ekipa u ligi i mislim da smo to dokazali i u ovom meču. Iako oslabljeni neigranjem nekoliko prvotimaca zbog kartona zarađenih na prethodnom meču, uspjeli smo izvojevati pobjedu i još jednom pokazati da se iz Šekovića bodovi ne odnose. Zahvaljujem se našim igračima na istrajnosti i ovoj pobjedi, koja za sve  nas ima veliki značaj“, ističe Vlado Milić, sportski direktor  Šekovića.

OFK Šekovići – FK Rudar 1925 (Ugljevik) 5:4 (3:0)

Gradski stadion u Šekovićima

Gledalaca: 30

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica)

Strijelci: 1:0 Čelić u 7, 2:0 Ninić u 13 (KU), 3:0 Korać u 25, 3:1 Todorović u 56, 3:2 Tomić u 67 (KU), 4:2 Ninić u 76 (KU), 4:3 Simikić u 79, 5:3 L.Milošević u 82, 5:4 Simikić u 87.

Žuti kartoni: Bećarević, Ašćerić (Šekovići), Pavlović (Rudar 1925)

Šekovići: Pejanović, Šarčević, Čelić (od 73. L.Milošević), Korać, Ninić, Popović (od 83. Mićić), Bećarević, Marković (od 73. Kovačević), Radojčić, Đukanović, Ašćerić

Trener: Dejan Đukanović

Rudar 1925: Dragić, Pavlović, Stevanović, Todorović, B.Božić, Simikić, Cvijić, Bumbić (od 85. Đurić), Tomić, J. Božić, Stanojević

Trener: Borislav Radovanović

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci
Čelopek 1 : 1 Jedinstvo