Tabanci se bliže vrhu (VIDEO)

Tabanci su se pred svojim navijačima izborili za još jednu važnu pobjedu. U 8. kolu Regionalne lige, grupa Istok, novajlija je savladao dugogodišnjeg regionalca Partizan iz Donje Trnove, sa ubjedljivih 3:1.

Novajlija nastavlja pohod ka vrhu tabele: FK Tabanci

Prvo poluvrijeme proteklo je  u dominaciji domaćih igrača koji su imali posjed lopte, dok su gosti do pogotka  pokušavali doći iz kontranapada. Prvu ozbiljniju šansu ima  ekipa iz Donje Trnove kada Sekanić izvodi slobodan udarac sa 25 metara, ali  Bogićević odlično interveniše. Zatim su se ređale šanse domaćih,  ali bez realizacije. U 41. minutu Stevanović izvodi udarac iz ugla, a najviši u skoku je Krstić koji pogađa mrežu Partizana za 1:0. Pred sami odlazak na odmor gosti dolaze do lopte koja stiže do Mitrovića, a on odlično šutira i pogađa za poravnanje rezultata.

U drugom dijelu ponavlja se situacija sa početka.  Domaći  drže loptu,  a gosti su se povukli na svoju polovinu. Ipak,  ponovo prvu šansu stvara Partizan nakon samo par minuta igre.  Mitrović prolazi po desnoj strani i odlično centrira,  a Sekanić se nalazi sam oči u oči sa golmanom,  ali lopta prolazi pored gola. Tad domaći počinju da igraju još  ofanzivnije, što donosi  promjenu  rezultata. U 54. minutu Stevanović izvodi slobodan udarac sa 22-23 metra  i maestralno, preko živog zida,  na veliku radost domaćih igrača i navijača, pogađa za vođstvo od 2:1.

Nakon petnaestak minuta konstantnih napada, Tabanci povećavaju rezultat na 3:1. Majlović izvodi korner sa lijeve strane,  najviši u skoku ponovi biva na ovom meču odlični Krstić i drugi put se upisuje u strijelce. Nakon ovog pogotka  nastupa period mirne igre na centru terena, a jedina šansa vrijedna pomena je oko 80. minuta, kada Tanacković, nakon još jednog kornera,  pogađa prečku.

Tabance je ovaj trijumf digao u gornji dio tabele, i sada su na šestoj poziciji, sa 14 bodova, koliko ima i petoplasirana ekipa iz Ugljevika, sa samo bodom manje od klubova koji zauzimaju mjesta od drugog do četvrtog.

"Ova pobjeda za nas ima veliki značaj. Nakon velike borbe i poraza u Tršiću  u prošlom kolu, u susret sa Partizanom smo ušli sa imperativom pobjede i uspjeli smo da je i upišemo. Imao sam sreću da postignem dva pogotka,  ali to je zasluga cijelog tima, jer  bez dobre igre i sloge mojih saigrača uspjeh ne bi bio  moguć. Partizanu se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im sve najbolje  u daljem toku prvenstva, a mi ćemo se potruditi da u nastavku prvenstva dokažemo da smo zasluženo u gornjem dijelu tabele",  ističe dvostruki strijelac Radomir Krstić, prvotimac Tabanaca.

Tabanci – Partizan (Donja Trnova) 3:1 (1:1)

Stadion u Tabancima

Gledalaca: 100

Sudija: Boško Lazić (Zvornik)

Strijelci: 1:0 Krstić u 41, 1:1 Mitrović u 44, 2:1 Stevanović u 54, 3:1 Krstić u 68.

Žuti kartoni: Lujanović (Partizan)

Tabanci: Bogićević, Jović, Krstić (od 83. Tomić), Tanacković, Jokić, Džafić (od 66. Milić), Stevanović, Radić, Kikić, Lučić, Majlović

Trener: Vidoje Đurić

Partizan: Đokić, Lujanović, Cvjetinović, Tomić, Mitrović, Sekanić, D.Mihajlović (od 74. M-Mihajlović), Rikić, Vasić (od 68. Simić), Todorović, Bogićević

Trener: Goran Ljubojević

Igrač utakmice: Radomir Krstić (Tabanci)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci