EL: Kampaco vodio Real do pobjede u derbiju

Real Madrid savladao je Fenerbahče sa 81-77, u derbiju prvog kola Evrolige.

Real je sjajno otvorio susret i poveli su sa 19-4. Ipak, Fener se vratio do kraja prvog perioda i smanjio je na podnošljivih -9. U drugom periodu Fener je igrao sjajnu odbranu te su do poluvremena prišli na samo poen zaostatka. Na startu drugog poluvremena poveli su sa 44-43. Međutim, Real tada pravi seriju te dolazi do dvocifrene prednosti. Sa +9 ušli su u poslednji period ali Fener se nije predao. Uspjeli su doći do izjednačenja 73-73. Ipak, Real je pojačao odbranu u završnici te su na kraju slavili sa 81-77.

Real je do pobjede predvodio Tejlor sa 19 poena dok je Kampaco dodao 14 poena, osam asistencija i po indeksu je bio najkorisniji igrač domaćih. Fener je predvodio De Kolo sa 22 poena dok je Kalinić dodao 12 poena.