Slavija upisala drugu pobjedu sezone

Rukometaši Slavije su večeras u Istočnom Sarajevu savladali Maglaj 27:25 (13:11) u prvoj utakmici 4. kola Premijer lige.

Prvo poluvrijeme proteklo je u Slavijinoj kontroli utakmice. Igrali su čvrsto u odbrani predvođeni i večeras sjajnim golmanom Močevićem i nisu dozvoljavali lake golove gostima iz Maglaja. U prvoj polovini prvog poluvremena malo su "kašljali" u napadu. Fantastičan je bio golman Maid Džanbegović kojeg su ponijele dvije zaustavljene kontre na samom početku. Ipak, Slavija uspjeva i da za njega pronađe rješenje, te na odmor odlaze sa +2, 13:11.

I nastavak drugog poluvremena donio je jednu kontrolu Slavijine igre koja uspjeva da ode na +4, 19:15. Ipak, poslije toga upadaju u jednu krizu, koju gosti kažnjavaju i dolaze poslije duže vremena na -1, pa je Goran Tomić bio primoran da zove timeout. Dao je on rezultat, i večeras sjajni Hrbat vraća Sokolove na +2. Na ulazu u posljednjih deset minuta gosti imaju dva napada da poravnaju, ne uspjevaju, ali ni Slavija ne uspjeva da se odlijepi. Dosta je, inače, bure bilo u drugom poluvremenu, i jedni i drugi su imali velike prigovore na suđenje poprilično nesigurnog para Hrstić-Rašić, a sve je kuliminiralo u posljednjih desetak minuta kada su uspjeli da izrevoltiraju svojim odlukama i kompletnu dvoranu u Istočnom Sarajevu.

Revolt domaće publike brzo je prerastao u erupciju oduševljenja nakon što Močević brani zicer, a Hrbat sa dva gola iz sedmerca odvodi Slaviju na +3, 25:22.

Do kraja utakmice, Slavija uspjeva da očuva prednost, te savlada goste iz Maglaja 27:25.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Adis Hrbat sa 10 pogodaka, a pratio ga je Ivan Benić sa šest. Na golu je bio odličan i Miloš Močević sa 10 odbrana. Kod gostiju, Damir Kadrić je postigao sedam golova, Eldar Memišević šest, a na golu je bio Maid Džananović sa deset intervencija.

SLAVIJA- MAGLAJ  27:25 (13:11)
Sportska dvorana "Slavija"
Gledalaca: 250
Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba Ljubuški)
Sedmerci: Slavija 8 (7), Maglaj 6 (5)
Isključenja: Slavija 10 minuta, Maglaj 8 minuta

Slavija: Močević 10 odbrana, Trapara, Benić 6, Domazet, Karamehmedović 3, Hrbat 10, Pekić 2, Vuletić, Tošić, Tuševljak, Mimić 2, Bračković 3Beribaka, Raonić, Bojović 1 Trener: Goran Tomić

Maglaj: Mutapčić 2 odbrane, Džananbegović 10 odbrana, Dragičević, Mehinagić 1, Bašić 2, Kendić 2, Memišević 6, Delić, Ridžal 2, Bajraktarević, Omahić, Hasić, Kadrić 7, Suljaković, Mujkanović, Čičkušić 5 Trener: Zdravko Stevanović

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina