Mladost zaustavila Promo

Mladost - Promo

MRKONJIĆ GRAD - Košarkaši mrkonjićke Mladosti u 6. kolu Lige 12 pobijedili su Promo iz Donjeg Vakufa 79:75.Pobjeda  Mrkonjićana je zasluženo, mada se mora priznati da su se gosti predstavili kao odlična ekipa,  dobro vođena od trenera Hamde Frljka.

Nakon šest odigranih kola obje ekipe imaju skor od po tri pobjede i tri poraza.

Meče je bio neizvjestan od početa do kraja. Mladost je prvu četvrtinu riješila u svoju korist (23:22) , a gosti drugu, pa se na odmor otišlo rezultatom 36:38.

U trećoj četvtini odlična igra košarakaša Mladosti koji u 34 minutu imaju prednost od deset poena (51:41). Međutim, gosti se ne predaju i u 28. minutu stižu do  rezultata trećeg perioda igre 60:56.

Domaći košarkaši u poslednjih deset minuta meča ušli sa prenošću od četiri poena. Gosti koriste svaki napad da poentiraju. Minuta prije kraja rezultat na semaforu je 76:73. I onda prava drama na parketu. Dragan Đuranović 16 sekundi prije kraja ponetira iz slobodnih bacanja za Mladost 79, a Promo 75.

U domaćem sastavu Gojko Suđum i Stefan Mijović postigli su po 19, odnosno 16 poena. Kod gostiju najefikasniji sa 23 poena je Ervin.

Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe nakon dva vezana poraza.

-Nakon dva teška poraza ekipa se uspjela izdići, odigrati dobro i pobijediti odličan sastav Proma. Dobra igra Ervina iz Proma koji je pogađao moguće i nemoguće poene. Rotirali smo deset, jedanaest igrača i uspjeli da dobijemo pisihološki za nas tešku utakmicu. Mislim da je meč bio dobar. Čestitam našim i gostujućim navijačima na jednoj predivnoj atmosferi. Pobjedila je košarka, rekao je Sladojević.

Trener gostiju Hamdo Frljak čestitao je Mladosti na pobjedi, ali i svojim košarkašima na odličnoj igri.

-Na ovakim utakmicama se ovako dešava. Jedna lopta po pravili rješava pitanje pobjednika. Čestitam ekipi Mladosti na zasluženoj pobjedi, kao i mojim igračima na dobroj igri. Važno je što smo uspjeli da podignemo svoj nivo igre i pokazali da možemo na ovom  nivu da se suprotstavimo svim ekipama. Naša sastav je mlad i neiskusan za ovu ligu, ali se nadamo  da sa našom borbenošću imamo realne šanse da ostanemo u ligi. Ostaje nam da još mnogo radimo i da vjerujemo da možemo to da uradimo, reka je Fraljak.

Treneri Fraljak i Sladojević pohvalili su atmosferu u dvorani. U dobroj košarkaškoj predstavi uživalo više od 400 gledalaca, od čega je bila i organizovana grupa od 100 navijača iz Donjeg Vakufa.

-Ovako nešta je za pohvaliti. Ja sam znao da će biti ovako. Navijači iz Donjeg Vakufa navijaju za svoju, ali podržavaju i svaki dobar potez protivničke ekipe. Ovo je jedna lijepa slika za BH košarku i potvrda da se i u BiH može igrati dobra košarka i navijati za jednu i drugu ekipu. Čestitke za sve . Od organizacije utakmice do izvanredne košarke,  kaže Fraljak.

Široki 88 : 64 Bratunac TRB
Sloboda 65 : 71 Igokea
Čapljina 68 : 78 Spars
Zrinjski 79 : 88 Leotar
Kakanj 69 : 65 Vogošća
Mladost 79 : 75 Promo