Pl: Kiks Lestera protiv Noriča, Bormut šokirao Čelsi

Fudbaleri Noriča uspjeli su napraviti iznenađenje i uzeti bod drugoplasiranom Lesteru u 17. kolu Premijer lige.

Od samoga starta gledali smo dobru utakmicu sa veoma dobrim tempom. Gosti su igrali hrabro i za takvu igru su nagrađeni. Pogotkom Temu Pukija, poveli su sa 1-0. Ipak, do kraja prvog poluvremena Lester je izjendačio. Vardi je šutirao a Krul je postigao autogol.

U nastavku susreta totalna dominacija Lestera. Imali su prilike ali se Norič odlično branio. Gosti su prijetili iz kontri a Puki je u par navrata bio blizu novog gola. Ipak, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Iznenađenje u ovom kolu priredila je i ekipa Bormuta. Oni su pogotkom Goslinga savlaali Čelsi u gostima sa 1-0. Šefild je nastavio sa sjajnim igrama te su sa 2-0 savladali Aston Vilu, dok je Barnli sa 1-0 savladao Njukasl.

Arsenal 0 : 3 Manchester City
Burnley 1 : 0 Newcastle United
Chelsea 0 : 1 Bournemouth
Crystal Palace 1 : 1 Brighton
Leicester 1 : 1 Norwich City
Liverpool 2 : 0 Watford
Manchester United 1 : 1 Everton
Sheffield United 2 : 0 Aston Villa