Real se provukao

Fudbaleri Valensije i Real Madrida u derbiju 17. kola La Lige na Mestalji odigrali su nerinešeno 1:1.

Kraljevski klub je prekinuo niz od četiri pobjede, ali se osvajenim bodom u 95. minutu golom Karima Benzeme na vrhu tabele izjednačio sa Barselonom sa 34 boda.

Mnogo konkretnija igra domaćima se isplatila u 78. minutu kada je Karlos Soler donio prednosti Sepim miševima.

Kraljevski klub je do izjednačenja došao u 95. minutu. Tibo Kurtoa je došao u protivnički šesnaesterac, bio je najviši poslije kornera, a poslije odbrane Haimea Domeneka, do lopte je došao Benzema i proslijedio je u mrežu.

Real u srijedu u odloženom meču 10. kola gostuje Barseloni od 20h, a potom dočekuju Atletik Bilbao, dok Valensija, koja je na diobi sedmog mjesta sa 27 bodova, ide na noge Valjadolidu.

Izvor:AntenaM

17 .kolo Španija: LaLiga
Deportivo Alavés 1 : 1 Leganés
Athletic Club 0 : 0 Eibar
Atlético Madrid 2 : 0 Osasuna
Celta de Vigo 2 : 2 Mallorca
Espanyol 2 : 2 Real Betis
Getafe 2 : 0 Real Valladolid