Vojvodina zakazala finale sa Borcem

Rukometaši Vojvodine savladali su u drugom polufinalu Svesrpskog kupa na Palama šabačku Metaloplastiku 31:24, te zakazali megdan sa Borcem u borbi za trofej sutra.

Ponudili su Vojvodina i Metaloplastika ljubiteljima rukometa jednu pravu prvenstvenu utakmicu na Palama u okviru Svesrpskog kupa.  Novosađani bolje ulaze u utakmicu, te nošeni sjajnim Stevanom Sretenovićem i Nemanjom Ratkovićem dolaze do 5:1 u 7. minutu utakmice, što je natjeralo trenera Šapčana, Veselina Vukovića da zove timeout. Urodio je on odmah plodom, te Metaloplastika vođena Milanom Milićem i Aleksom Kljajićem dolazi brzo do 6:6. Bila je to 11. minuta, pa je i trener nominalnih domaćina, Boris Rojević odmah zvao timeout da prekine nalet protivničke ekipe. Nakon toga, ekipe ulaze u ravnopravniju utakmicu, ali Metaloplastika jednostavno nema rješenje za dalekometnu paljbu Stevana Sretenovića koji je postigao sedam pogodaka za poluvrijeme i Jovice Nikolića koji je dodao četiri. I jedni i drugi su bili šuterski jako raspoloženi, protivničkim golmanima nisu ostavljali gotovo ni promil šanse za interevenciju, pa tako u prvom poluvremenu Arsenić i Verkić imaju kombinovano tri odbrane, a isto toliko i Bomaštar i Pavković na drugoj strani.

U nastavku susreta Vojvodina je uspjela znalački da sačuva stečenu prednost. Metaloplastika je sredinom poluvremena na kratko priprijetila, ali ništa što je zabrinulo Novosađane, te su stigli do pobjede 31:24.

Najefikasniji u ekipi Vojvodine bio je Stevan Sretenović koji je postigao osam golova, a Nemanja Pribak je postigao šest. Kod Metaloplastike, Milan Milić i Aleksa Kljajić su postigli po pet golova.

Utakmica za treće mjesto između Slavije i Metaloplastike igra se sutra od 14 časova, dok je finale Borca i Vojvodine zakazano za 16 časova.

RK VOJVODINA – RK METALOPLASTIKA   31:24 (17:13)
SPC ''Peki''
Gledalaca: 200
Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (obje Banja Luka)
Isključenja: Vojvodina  12 minuta, Metaloplastika  14 minuta
Sedmerci: Vojvodina 3(2), Metaloplastika 3 (3)

Vojvodina: Ovčina 2, Milić, Mirković, Pribak 6, Ilić 3, Medurić, Arsenić 2 odbrane, Ratković 2, Tomić 2, Stanković 4, Nikolić 5, Verkić 4 odbrane, Grozdanić, Vučković, Sretenović 8  Trener: Boris Rojević

Metaloplastika: Pavković 1 odbrana, Dodić, Pisarić, Babić 3, Došen 1, Čagalj 1, Bomaštar 7 odbrana, Đukić 1, Matičić 4, Todorović, Gojković 1, Petrović, Milić 5, Kljajić 5, Trkulja, Babić 3 Trener: Veselin Vuković