Mladost razbila Čapljinu

Mladost - Čapljina

MRKONJI GRAD - Košarkaši mrkonjićke Mladosti u 13.kolu Lige 12 pobijedili su ekipu Čapljine 95:71.Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena jer su u drugom poluvremenu nadigrali goste u svim elementima košarkaške igre.

Tako su nakon četiri vezana poraza, od čega tri na gostovanju,  zabilježili važnu pobjedu. Mladost ima skor šest pobjeda i sedam poraza, a Čapljina tri pobjede i deset poraza.

Inače, gosti iz Čapljine bolje su otvorili meč i prvi period igre riješili u svoju korist 20:19. U tom periodu igre domaćim košarkašima ništa nije polazilo za rukom.

U drugoj četvrtini  zaigrali su nešto bolje i taj period igre rešili su u svoju korist 19:17, za rezultat poluvremena 38:37.

U drugom poluvremenu na parketu druga slika. Naime, izabranici Gorana Sladojevića zaigrali su agresivno. Dominirali su u skoku, a služio ih je i šut, pa su treću četvrtinu riješili su svoju korist 27:16.

Domaći košarkaši u poslednjih deset minuta igra ušli su vođstvom od 12 poena (65:53). U ekipi Mladosti u poslednjih deset minuta  utakmice osjetilo da nama grča u igri. Ekipa je igrala lepršavo, brzo, atraktivno, agresivno, precizno...

Sa tojkama koš Čapljine rešetali su Aleksić, Mijović,  Muflizović, Milanović... I na kraju stigla do ubjedljive pobjede od 24 poena (95:71).

Pobjeda od 24 poena je važna, jer su Mrkonićani u Čapljini izgubili sa 19 poena razlike i u slučaju istog broja bodova biće u prednosti na tabeli na kraju šampionata.

Mladost je do pobjede predvodio Stefan Mijalović sa 22, dok je kod gostiju sa 16 poena najefikasniji bio Matija Milin. Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe, naročito u drugom poluvremenu.

-Važna pobjeda, nakon serije od četiri poraza,  od čega tri na gostovanju. U ekipi je malo bio poljuljan moral, ali smo uspjeli da se se stabilizujemo i zabilježimo važnu pobjedu. Imali smo u rotaciji deset igrača. Meč smo uspjeli da prelomimo u trećoj četvrtini i zasluženo pobjedili. Čestitam svojim momcima na izvanrednoj partiji. Zasluga za to je cijelog tima - rekao je Sladojević.

Trener gostiju Boris Džidić poslije meča bio je ljut na svoje košarkaše i na njihovu lošu igru u drugom poluvremenu. Najavio je i radikalne rezove u ekipi.

-Prije svega čestitam ekipi Mladosti na zasluženoj pobjedi. Drugo poluvrijeme su odigrali šuterski maestralno. Naših nosioca igre u drugom poluvremenu nigdje nije bilo na parketu. Ovo što su oni odigrali to je sramota za klub. Ja moram vidjeti da šta dalje, jer su neki igrači propisno obrukali dres  Hrvatskog košarkaškog kluba „Čapljina“- rekao je ljutito Džidić.