Pala Barsa

Fudbaleri Valensije savladali su ekipu Barselone 2:0 u derbiju 21. kola Primere.

Tim Kikea Setija razočarao je na Mestalji i potpuno zasluženo upisao četvrti poraz u sezoni.

S druge strane, Valensija je prekinula negativnu tradiciju i došla do prve pobjede nad Barsom pred svojim navijačima poslije skoro 12 godina.

“Slijepi miševi” mogli su da povedu već u 12. minutu utakmice, ali je Ter Štegen zaustavio šut Maksija Gomeza sa bijele tačke.

Početkom nastavka Valensija je stigla u vođstvo. Maksi Gomez je tukao iskosa sa desne strane, lopta je pogodila Albu i završila u mreži aktuelnog prvakak.

Maksi Gomez je potom u 77. minutu krunisao svoju odličnu partiju i zapečatio sudbinu gostiju.

Barselona će izgubiti prvo mjesto na tabeli u slučaju da Real Madrid ostane neporažen u sjutrašnjem duelu protiv Valjadolida.

Devetim trijumfom u sezoni, Valensija je došla do pete pozicije sa 34 bodova, devet više od vodećeg tandema.

Izvor:cdm.me

21 .kolo Španija: LaLiga
Deportivo Alavés 1 : 2 Villarreal
Atlético Madrid 0 : 0 Leganés
Celta de Vigo 0 : 0 Eibar
Espanyol 1 : 1 Athletic Club
Getafe 1 : 0 Real Betis
Osasuna 2 : 0 Levante