Sarajevo preslišalo Rudar

FK Sarajevo

Fudbalski klub Sarajevo danas je u Trening centru Butmir odigrao drugu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za nastavak sezone. Protivnik mu je bio FK Rudar Kakanj, kojeg su izabranici Vinka Marinovića savladali s ubjedljivih 3:0.

Prvo poluvrijeme: Kovačević, Hodžić, Salčin, Kurdić, Lazić, Stanojević, Gavrić, Rahmanović, Cruz, Milanović i Ahmetović.
Drugo poluvrijeme: Dizdarević, Šabanović, Salčin, Dupovac, Šerbečić, Oremuš, Đokanović, Mustedanagić, Tatar, Velkoski i Handžić.

Na prvi gol se čekalo do 20. minute. Slobodan Milanović je ukrao loptu i centrirao, a Amar Rahmanović pogodio za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme započelo je novim pogotkom u mreži gostujuće momčadi. Strijelac je ovaj put bio Krste Velkoski nakon dodavanja Benjamina Tatara.

Konačan rezultat postavio je igrač domaćih Faruk Gačan, koji je pogodio vlastitu mrežu nakon ubačaja Harisa Handžića.

Gosti su meč završili s igračem manje, jer je u 87. minuti crveni karton dobio Belmin Čehajić.

Bordo tim sutra očekuje put za Antaliju, gdje će obaviti drugi dio priprema. U Turskoj će boraviti do 10. februara, a raspored prijateljskih utakmica bit će naknadno objavljen.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik