Gol prednosti Borcu

Sloga - Borac

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kup-a Bosne i Hercegovine Sloga je na svom terenu poražena od banjalučkog Borca minimalnim rezultatom 26:27. Tako da na revanš koji se igra naredne subote u Banjoj Luci odlaze sa zaostatkom od jednog gola.

Bila je ovo veoma čvrsta i neizvjesna utakmica. Uglavnom je bila u egalu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Borac je na samom početku u dva navrata imao tri gola prednosti i to 6:3 u devetom minutu i 7:4 u 13. minutu. Sloga serijom 3:0 u 16. minutu stiže do izjednačenja 7:7. Igrao se 21. minut kada Sloga prelazi u vođstvo 9:8. Zatim slijedi period od tri minuta gdje ni jedna ekipa nije uspjela da postigne gol. Dva minuta prije kraja prvog dijela Borac je imao gol prednosti 12:11. A onda Haso Ćosić donosi izjednačenje svom timu 12:12. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na otvaranju drugog poluvremena Sloga vraća vođstvo 14:13. Ali onda Borac uzvraća sa dva uzastopna gola za novo vođstvo 15:14. Sa tri gola u seriji u 40. minutu Sloga dolazi prvi put do dva pogotka prednosti 18:16. Bila je to najveća prednost Sloge u ovom meču. Međutim, tada Borac vraća identično i ponovo prelazi u vođstvo 19:18. Rezultatska klackalica se nastavila u 47. minutu kada je Sloga ponovo povela 21:20. Tekao je 53. minut Borac odlazi na plus dva 24:22. Prednost je održavao do kraja. Domaći su u posljednjim sekundama utakmice golom Hase Ćosića smanjili na gol minusa 26:27.

SLOGA - BORAC M:TEL  26:27.(12:12)

DOBOJ – OSJEČANI: Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“. Gledalaca: 150. Sudije: Mirza Taletović (Gradačac) i Dženan Grbić (Brčko). Delegat: Zijad Jukić (Banovići). Sedmerci: Sloga Doboj 6(5), Borac M:tel 8(7). Isključenja: Sloga Doboj 12, Borac M:tel 10 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Nikola Knežević (Sloga Doboj) u 34. minutu. Diskvalifikacija (crveni karton): Bojan Rađenović (Borac M:tel) u 58. minutu.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović 1 (9 odbrana, sedmerac), Knežević, Stojanović 6, Tulendić, Prestaš, Stanković 5, Bubić 7(5), Miloš Maksimović 1, Miličević, Bajović, Zekić 3, Ristić, Milan Đurđević, Ćosić 3. Trener: Danko Panić

BORAC M:TEL: Bera, Rakocija 4, Jeremić 2, Linares De Souza, Vladan Đurđević, Todorović, Daničić 4, Ljubišić (3 odbrane), Miljković, Nježić 9(7), Subotić (6 odbrana, sedmerac), Vučićević 2, Rađenović 2, Ćelić, Dragičević, Dakić 4. Trener: Mirko Mikić