Višegrađanke trijumfovale protiv Slobode

Odbojkašice „He na Drini“ savladale su na domaćem terenu u Višegradu ekipu tuzlanske „Slobode“ sa 3:1 (25:19, 25:22, 22:25, 16:25) u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gostujuća ekipa je bolje ušla u meč i povela je sa 5:9, domaći tim je preokrenuo na 11:10, no Tuzlanke ponovo stižu do vođstva od 11:14. Sjajnim servisima i dobrom igrom u polju ekipa Jova Sarića je bila ubjedljiva na kraju seta i on im je pripao sa 25:19. Drugi set je bio veoma izjednačen, sredinom seta je trener gostujuće ekipe dobio žuti karton zbog protesta, a pred kraj ponovo su Višegrađanke bile bolje i povele su sa 2:0 (25:22). U prva dva su gošće imale vođstvo, sada je imao  domaći tim, a Tuzlanke su preokrenule i imale sigurnu prednost. Kod rezultata 20:23 ponovo se trener žalio na sudijsku odluku i dobio je crveni karton, ali i pored toga njegove igračice su osvojile taj set sa 22:25. Sredinom četvrtog seta kod rezultata 7:12 djelovalo je da će meč otići u pet set, ipak na rezultatu 14:14 na servis je došla Sara Glibić i tada je napravljena serija 8:0. To je olakšalo posao njenoj ekipi i sa 25:16 stigle su do pobjede.

„He na Drini“ sada ima 33 boda, tri manje od „Slobode“ i u narednom kolu gostuju „Inovi“ u Banjaluci, dok će „Kula Gradačac“ na put u Tuzlu.

Goražde 3 : 1 Gacko
Inova 1 : 3 HE na Drini
Sloboda 3 : 0 Kula Gradačac
Novi Grad 3 : 2 Smeč
Maglić 1 : 3 Mostar