Juniorke Bosne i Hercegovine remizirale sa Hrvatskom

Juniorke Bosne i Hercegovine

Ženska juniroska reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom prijateljskom meču sa Hrvatskom koji je odigran danas u Pločama odigrala je neriješeno, a rezultat je na kraju glasio 2:2.

Ponovo su kao i u prvom meču izabranice Dragana Jevtića stigle do prednosti. Krajšumović je u 49. minuti dobro šutirala, ali je njen udaraca odbranila Sabo, pa je na loptu dotrčala Zukić i pospremila je u mrežu za 0:1.

Hrvatska je sedam minuta kasnije izjednačila rezultat, Velagić je napravila jedanesterac, a siguran realizator bila je Pernar i poravnala rezultat. Samo dva minuta poslije Hrvatska je stigla do preokreta, kada je Pranješ iz prekida nakon gužve postigla gol za 2:1.

Ipak, juniorke Bosne i Hercegovine uspijele su izjednačiti rezultat do kraja utakmice. U 61. minuti E. Husić je ubacila loptu iz kornera, a siguran realizator je bila I. Husić, koja je glavom zatresla mrežu, a to je bio i konačan rezultat ovog susreta.

- Kada se sagleda cijela utakmica, mislim da ne možemo biti nezdovoljni. Mislim da smo odigrale jako dobar i kvalitetan meč. Dale smo svoj maksimum i ispoštovali svaki dogovor našeg stručnog štaba. Na veliku žalost, dvije nesmotrenosti su nas koštale dva primljena gola, ali to je sve fudbal. Malo nam je nedostajalo i da kažem te neke sportske sreće i realizacije, falilo nam je više koncentracije i karatera u završnici. Nastavićemo da radimo, jer ova ekipa može još dosta toga, izjavila je Sofija Krajšumović, reprezentativka Bosne i Hercegovine.

Hrvatska-Bosna i Hercegovina 2:2 (0:0).
Stadion: Ploče.