Poraz koji će Sarajke boliti zauvijek

Prošlo je više od četiri godine kada su se fudbalerke SFK 2000 Sarajevo sastale  sa šampionkama iz Rusije ekipom Rusijanka u šesnaestini finala Lige šampiona.

Nakon što su izvukle klub iz Rusije malo je bilo onih koji su vjerovali da Rusijanka to neće rutinski završiti i da će sigurno u narednu rundu takmičenja. Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo su se pripremale, bilo je treme, ali je bilo i volje i želje za dobrim rezultatom.

05.10.2016. dan je kada je odigrana prva od dvije utakmice protiv Rusijanke, a rezultat na Koševu glasio je 0:0. Nije igra izgledala fantastično, a i kako će kada ti u goste dolazi Rusijanka koja u svojoj ekipi ima sjajne fudbalerke i ogroman budžet. Izabranice Samire Hurem odigrale su taktički sjajnu utakmicu i osigurali dobar rezultat za Rusiju.

Atmosfera na tribini bila je sjajna, fudbalerke su nakon utakmice proslavile dobar rezultat na terenu, a već nakon što su napustile teren sigurno su mislima bile u Rusiji.

Naredne sedmice, 13.10.2016. , odigrana je druga utakmica. Kao i na Koševu terensku inicijativu imala je Rusijanka, dok su Bordo dame bile orijentisane na odbranu svog gola i prijetnje iz kontranapada. Pored nekoliko dobrih prilika prvo poluvrijeme završeno je 0:0, ipak već u petoj minuti drugog poluvremena malu grešku odbrane SFK 2000 Sarajevo kaznila je Tia N'Rehy i pogodila za 1:0. Izgledalo je tada da će fudbalerke iz Bosne i Hercegovine psihički pasti pasti i da će Rusijanke utakmicu lagano privesti kraju, ali to se nije desilo.

Kuč je dobila jednu loptu u blizini šesnaesterca, napravila prodor u kojem su je ruske odbrambene fudblerke oborile, a nakon što je dosuđen kazneni udarac, Jasna Đoković je bila siguran realizator. Veliko slavlje i rezultat koji je SFK 2000 Sarajevo vodio dalje u narednu rundu Lige šampiona.

Bližio se kraj utakmice i izgledalo je kao da će SFK 2000 Sarajevo napraviti pravo čudo, ipak u posljednjim sekundama utakmice Nahi, visoka igračica Rusijanka, glavom pogađa za 2:1 i šalje Rusijanku u narednu rundu.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda