FA Kup: Sebaljos odveo Arsenal u polufinale

Fudbaleri Arsenala drugi su polufinalisti FA Kupa. Arsenal je u pčetvrtfinalu savladao Šefild sa 2-1.

Meč je počeo dosta nesigurno za Arsenal, pogotovo u defanzivi. U osmoj minuti Šefild je dao gol preko Lundstroma ali je VAR poništio pogodak radi ofsajda. U 25 minuti Bašam ruši Lakazeta u kaznenom prostoru a Pepe pogađa za vodstvo Arsenala.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata. U nastavku susreta, bolji tempo utakmice. Djelovalo je da će Arsenal sačuvati vodstvo ali onda ''tipični Arenal''. Nevjerovatna serija defanzivnih gluposti Holdinga, Kolašinca i Mustafija a Megodrik je to kzanio i pogodio za 1-1.

Međutim, meč ipak nije otišao u produžetke. U sudijskoj nadoknadi, Sebaljos pogađa za 2-1 i pobjedu Arsenala.