Sloboda porazila Progres

Sloboda, Mrkojić Grad - Progres, Kneževo

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode zasluženo su u prvoj  kontrolnoj utakmici pobijedili novog člana Druge lige - grupa “Zapad”, ekipu Progresa iz Kneževa 4:2.

Tako je Igor Mirković, novi šef stručnog štaba Slobode na trenerskoj klupi startovao pobjedom, mada je riječ o prijateljskoj utakmici.

Domaći fudbaleri bolje su otvorili meč i već u 16. miniuti vodili sa 2:0. Mrežu gostiju u 13 minuti načeo je Branko Pena sjajnim golom,  udarcem sa dvadesetak metara .

Drugi gol za Slobodu postigao je u 16. minuti,  štoper gostiju Zoran Kušlić, koji je nespretno intervenisao ispred svoga gola, pogodio je sopstvenu mrežu.

Gosti su smanjili vodstvo u 40. minuti, a strijelac je bio Miljan Budić. Tačku na prvo poluvrijeme u 45. minutu stavio je Sandro Dedić, povratnik na “Luke” sjajnim udarcem sa 25 metara.

Šef stručnog štaba Igor Mirković u drugom poluvremenu na teren izveo jedanaest novih fudbalera. Međutim, u igri domaćeg sastava nije se osjetila neka velika razilka. Nastavili su sa atacima prema golu Progresa i u 59. minuti Igor Mirković postiže četvrti gol za Slobodu.

Gosti su ublažili poraz u 85. minutu drugim golom Miljana Budića. Tako je u mečevima ove dvije ekipe nastavljena tradicija sa više golova.

Fudbaleri Slobode u subotu imaju novi kontrolni meč u Derventi sa Tekstilcem, a Progres Čelincem.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe.

-Zadovoljan sam što je moja ekipa pobijedila, jer je to bila moja prva utakmica koju sam vodio kao trener. Imamo novu viziju da od prvog minuta igramo ofanzivno. To je u  prvih dvadesetka minuta izgledalo dobro,  što je i rezultat pokazao. Onda smo imali mali pad što je razumljivo. Imamo  težak ritma priprema. Golove smo primili  iz dvije kardinalne greške. U drugom poluvremenu smo dali priliku ostalim igračima da igraju, da vidimo na koga sve možemo računati u narednom šampionatu. Ekipa Progresa se predstavila u dobro izdanju i sigurno će biti osvježenje u narednom šampionatu. To su momci koji svi znaju igrati fudbal i biće zadovoljstvo gostovati i igrati u Kneževu - rekao je Mirković.

Trener gostiju Dragan Glamočić i pored poraza, zadovoljan je igrom svoje ekipe.

-U fazi smo priprema i igračima su noge teške. Što se tiče utakmice ja sam zadovoljan. Sloboda je dobra ekipa i zasluženo je pobijedila. Nama predstoji još dosta rada i vjerujem da ćemo spremno dočeketi početak prvenstva. Imamo u planu da ekipu još pojačamo sa dva, tri kvalitetna fudbalera. Naš je cilj plasman u sredinu tabele - rekao je Glamočić.

SLOBDA (MG) – PROGRES 4:1

Strijelci: Peno u 13,  Kušlić (autogol) 16,  Dedić  45, Mirković 57 (Sloboda), a  Miljan Budić 40. i 87. (Progres).

Stadion “Luke”. Gledalaca 30.Sudija Vanja Ajder (Banjaluka). Žuti karton Lazendić i Milanović(Sloboda).

SLOBDA(MG): Ratković, Milanović, Miladinović, Mitrić, Gračanin, Peno, Gajić, Dedić, Babić, Zec, Lazendić. Još su igrali: Kačavenda, Sakan, Amović, Savanović, Gvero, Nenad, Todorović, Mirković, Kaurin. Trener:Igor Mirković.

PROGRES: Maraković, Đuranović, Svjetlanović, Kulišić, Marjanović, Vinčić, P. Budić, Vujančević, M. Budić, Đukarić, Bunić. Još su igrali: Stojanović, Verić, Bojić, Vasiljević, D. Budić, Đukić. Trener: Dragan Glamočić.