Minimalan poraz Sloge

Detalj sa utakmice Sloga - Vis Sim bau

Fudbaleri Sloge odigrali su treću prirpemnu utakmicu. Nakon dva neriješena doživjeli su prvi poraz od federalnog prvoligaša Vis Sim bau iz Kosove 0:1. Jedini gol postigao je Kovač u 63.minutu susreta. Do početka prvenstva Sloga će odigrati još tri utakmice. Već u srijedu 22.jula igraju protiv Jedinstva iz Brčkog, zatim protiv Zvijezde iz Gradačca, a generalna proba biće Borac iz Jelaha.

-Iako smo izgubili smatram da smo odigrali dosad jednu od najboljih utakmica. Igrali smo protiv jedne ekipe koja je stvarno čvrsta sa velikim brojem odličnih igrača. Ekipa sa daleko većim budžetom od nas. Momci su odigrali dobru utakmicu, jedna greška posljednje linije nas je koštala. Moram reći da sam zadovoljan pristupom i igrom. Ovako ako nastavimo nećemo imati nikakvih problema u prvenstvu. Što se tiče priprema momci odlično rade. Ja sam izuzetno zadovoljan i vidjeli ste danas u pristupu utakmici. Već u srijedu imamo novu utakmicu a protivnik je  Jedinstvo iz Brčkog, u subotu Zvijezda, a generalka će vjerovatno biti Borac iz Jelaha. –rekao je Milan Draganović šef stručnog štaba Sloge.

Uporedo teku radovi na infrastrukturi. Naručeno je prvih 500 stolica i očekuje se da u narednim danima budu postavljene na tribinama. Vještačka trava za pomoćni teren stiže za pet dana i odmah će uslijediti njeno postavljanje. Uskoro će krenuti radovi i postavljanje reflektora na pomoćnom terenu, a u toku je izgradnja tribina.

SLOGA – VIS SIM BAU 0:1 (0:0)

DOBOJ – Strijelac: 0:1 Kovač u 63.minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: 50. Sudija: Goran Ilić (Doboj). Pomoćnici: Bojan Jović i Dejan Lazić (oba iz Doboja).

SLOGA: Divković, Nikolić, Ristić, Vasiljević, Janković, Aljetić, Galijašević, Đuranović, Oglečevac, Stamenković, Mace. Igrali su još: Marmat, Martinović, Starčević, Andrić, Cetić, Trifković.

VIS SIM BAU: Kragić, Maglić. Stapić, Isaković, Imamović, Mašić, Suljić, Huseinspahić, Kovač, Ćakar, Pandža. Igrali su još: Hasanbašić, Zukić, Alić, Berbić, Hankić, Mujanović, Smajić, Bradarić, Spahić.

Sloboda 1 : 0 Željezničar
Sutjeska 0 : 0 Radnik
Omarska 3 : 1 Ljubić
Famos 3 : 2 Velež
BSK 2 : 0 Romanija
Laktaši 1 : 1 Rudar Prijedor